Rowerowa stolica Polski. Rozpoczął się oficjalny trening przed czerwcową rywalizacją

10 kwietnia 2024 13:46. Fot. użyczone / OSiR Świdnica

Tematy: 


W czerwcu rozpoczyna się kolejna już edycja ogólnopolskiej zabawy o tytuł rowerowej stolicy Polski, a niemal do końca mają trwa oficjalny trening. Już czwarty rok z rzędu do zabawy przyłącza się też Świdnica, która dla uczestników przygotowała specjalne nagrody.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolska zabawa mająca na celu zachęcenie Polaków do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu – idealnie byłoby żeby na rowerze. Zasady są tak proste jak to tylko możliwe. Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację Aktywne MIasta, wybrać to, na rzecz którego chce się zliczać przejechane kilometry. No i oczywiście wyjść na rower!

– Zapraszamy do zabawy wszystkich świdniczan, tych, którzy dojeżdżają rowerem dojeżdżają rowerem do szkoły, pracy czy też wybierają się na dłuższą wycieczkę poza miasto. Rejestrujcie Wasze przejazdy właśnie w tej aplikacji. – to Magdalena Dzwonkowska, rzecznik urzędu miasta w Świdnicy.

REKLAMA

Żeby zachęcić mieszkańców do udziału w zabawie świdniccy urzędnicy przygotowali dla trzech najlepszych kobiet i trzech mężczyzn, specjalne nagrody. Zestawy upominków i gadżetów zostaną też rozlosowane wśród tych, którzy znajdą się w pierwszej 30. listy najbardziej aktywnych rowerzystów.

– Dla tych, którzy już kręcili dla nas kilometry, np w ubiegłym roku, przypominam, że wszystkie dotychczasowe grupy zostaną automatycznie przepisane z poprzedniej rywalizacji, można oczywiście zgłaszać nowe grupy.

Tak jak powiedziałem, Świdnica po raz czwarty bierze udział w tej zabawie. Co rok świdniczanie i sympatycy tego miasta, bo przypomnę, że nie trzeba mieszkać w Świdnicy, żeby na jej rzecz kręcić kilometry, coraz bardziej dają się wciągnąć w rywalizację. Miasto z 14 miejsca w pierwszej edycji, 10 w drugiej w trzeciej było piątym, najbardziej aktywnym miastem w Polsce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2024 13:46
`