Dodano: 24 lutego 2022 09:39

Rosja zaatakowała Ukrainę. Trwa ostrzał. Są pierwsze ofiary

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę nad ranem. Media informują o ostrzale obiektów wojskowych. Atak ma być prowadzony zarówno z terenu Rosji, jak i Krymu i Białorusi.

Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej w Donbasie. To ma być odpowiedź Rosji na prośbę liderów Donieckiej I Ługańskiej Republiki Ludowej, którzy apelowali do Moskwy o „obronę” przed agresją ze strony Ukrainy. Media wkrótce zaczęły informować o ostrzale Kijowa, Odessy czy Mariupola. Według innych relacji wojska rosyjskie wchodzą na teren Ukrainy od Krymu, Białorusi i Rosji. Są doniesienia o pierwszych ofiarach.

W mediach społecznościowych od rana pojawiają się filmiki i zdjęcia samochodów, które próbują opuścić Kijów i kierują się na zachód. Ukraińskie media informują o tym, że Rosjanie atakują obiekty wojskowe na terenie Ukrainy.

REKLAMA

Atak miał się rozpocząć o godzinie czwartej polskiego czasu. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny. Ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało o pierwszych ofiarach. W wyniku rosyjskiego ostrzału zginęło co najmniej osiem osób, w tym 17-latek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także