Dodano: 15 września 2020 16:31

Rondo przy Tesco otwarte. Jak jeździć?

Tematy: 


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na zamknięty w ostatnich tygodniach fragment ulicy Długiej wróciły samochody. Tym samym w okolicach Tesco znów jeździmy po rondzie. Utrudnienia związane były z budową obwodnicy Wałbrzycha.

Uruchamiamy ulicę Długą, rondo Tesco. Te wszystkie nasze kłopoty związane z budową obwodnicy przynajmniej częściowo ulegną złagodzeniu. Od środy, od czwartej rano wraca na Długą komunikacja miejska – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Zgodnie z zapowiedziami na trasę wrócą wszystkie autobusy, które kursowały przed zamknięciem ronda. Jak teraz jeździmy? Najprościej mówiąc tak, jak przed zamknięciem ronda. Co to oznacza?

W ostatnich tygodniach kierowcy jadący w kierunku Szczawna-Zdroju i wracający z uzdrowiska nie wjeżdżali na rondo, a jedynie przejeżdżali tuż obok niego. Od dziś kierowcy jadący z uzdrowiska w kierunku Podzamcza, tak jak kiedyś, muszą objechać całe rondo.

Po uruchomieniu tego newralgicznego miejsca na wałbrzyskich drogach można liczyć, że zmniejszą się korki na ulicach Wrocławskiej i Ogrodowej. To tymi trasami kierowcy z Podzamcza dojeżdżali codziennie na Piaskową Górę.

Jak zapewnia prezydent Wałbrzycha budowa obwodnicy idzie w dobrym rytmie. Przypomnijmy, inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Otwarcie dla ruchu, po 3 miesięcznej przerwie, ulicy Długiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015