Dodano: 25 stycznia 2022 12:00

Rondo na Sikorskiego i Moniuszki. Kiedy ruszą prace?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzych planuje przebudowę jednego z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście – ulic Sikorskiego i Moniuszki. To miejsce o ogromnym natężeniu ruchu, w którym  co rok dochodzi do co najmniej kilku poważnych wypadkow. Jak to miejsce będzie wyglądało po przebudowie o  kiedy rozpoczną się prace pytał w wałbrzyskim Zarządzie Dróg i Komunikacji Jacek Zych 

Przebudowa skrzyżowania ulic Sikorskiego i Moniuszki to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych przez wałbrzyskich kierowców, którzy od lat apelują o modernizację tego bardzo niebezpiecznego miejsca. Andrzej Piękny z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania miasta wyjaśnia, że prace już trwają.   

– Dzisiaj biegnie proces projektowania. Zakładam, że końcem maja, początkiem czerwca będziemy mieć pełną dokumentację na budowę tego ronda. O tym, że to będzie rondo, a nie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zadecydowaliśmy już wcześniej. 

REKLAMA

Skrzyżowanie ulic Moniuszki i Sikorskiego to newralgiczne miejsce w Wałbrzychu. Drogą krajową DK35, która biegnie właśnie śladem ulicy Sikorskiego przejeżdża dziennie około 25 tysięcy samochodów. Dziś przecinający ją kierowcy mają do pokonania 4 pasu ruchu bez sygnalizacji świetlnej. 

– To będzie oczywiście rondo z wysepką, jak większość rond jest u nas budowanych. Ono będzie podobne, zbliżone do tego co mamy na wjeździe do Wałbrzycha, czyli ronda Unii Europejskiej. – dodaje Andrzej Piękny.

Jak już było powiedziane prace projektowe zakończyć się mają późną wiosną, drogowcy wejdą na plac budowy nie wcześniej niż w sierpniu. Inwestycja została zgłoszona do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina czeka na decyzję o przyznaniu dofinansowania. 

Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki. Fot. archiwalna DAI / Dziennik Wałbrzych

Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki. Fot. archiwalna. DAI / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Moniuszki. Zderzenie i dachowanie. Fot. archiwalna . Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także