Rondo Kamieniecka/Noworudzka już „kręci”. Uwaga na zmianę organizacji ruchu

17 marca 2019 09:06. Rondo Niepodległości przy ulicy Kamienickiej/Głuszyckiej/Noworudzkiej. 16.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pół roku po planowanym terminie oddania inwestycji do użytku kierowcy wjechali na rondo łączące ulice Noworudzką, Kamieniecką i Głuszycką. Ruszyły też prace przy przebudowie wyjazdu z Wałbrzycha, na ulicy Kamienieckiej.

13 marca skończyła się zima dla drogowców. Chociaż niektóre prace trwały już od połowy lutego, to właśnie od tego dnia wykonawcy pełną mocą realizują powierzone im zlecenia. Przy przebudowie ulicy Kamienickiej uporano się już niemal w całości z niespodziankami poniemieckiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Trwają prace przy budowie systemu odwadniania oraz właściwe prace drogowe.

Dla kierowców najważniejszą informacją jest ta o zmianie organizacji ruchu. Przy wjeździe na nowo wybudowane rondo wyłączono z ruchu używany do tej pory, prawy pas ruchu. Wjazd na rondo przesunięto na lewą nitkę jezdni.

REKLAMA

Przesuwany od listopada 2018 roku termin zakończenia inwestycji planowany jest na maj 2019 roku. Inwestycja będąca częścią tzw „Trasy Sudeckiej” początkowo kosztować miała niecałe 13 milionów złotych. Ze względu na niezaplanowany, dodatkowy zakres wykonanych prac zdrożała o 2 miliony.

Rondo Niepodległości przy ulicy Kamienickiej/Głuszyckiej/Noworudzkiej. 16.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2019 09:06
`