Roman Szełemej: Warto żyć!

8 października 2020 08:16. Ponad 40 samorządowców z subregionu wałbrzyskiego podpisało w wałbrzyskiej Starej Kopalni tzw Deklarację Dekarbonizacyjną. Fot,. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Warto żyć i warto dać żyć innym – mówi Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha komentuje w ten sposób rekordowe wzrost zachorowań na koronawirusa i apeluje do mieszkańców o zachowanie dystansu i noszenie maseczek zgodnie z wytycznymi. Potwierdza, że Wałbrzych do tej pory skutecznie bronił się przed wzrostem zachorowań.

Mamy przed sobą poważny, można powiedzieć trudny czas. Mamy rekordową liczbę zakażeń. To, że w naszym mieście mamy sytuację, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń stosunkowo niską, że się na razie bronimy, to też jest dowód na to, że działamy w sposób wyprzedzający – dodaje prezydent Wałbrzycha.

Szełemej przypomniał, że wiosną, gdy miasto kupowało maseczki dla seniorów to ta decyzja spotykała się z niezrozumieniem wielu osób. Po kilku tygodniach nikt z tego jednak już nie żartował.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha apeluje byśmy dalej stosowali dystans i nosili maseczki zgodnie z wytycznymi, bo to od nas zależy w jakim tempie i w jakim stopniu uda się powstrzymać pandemię. Szełemej apeluje byśmy unikalni zbiorowisk, nie obciążali szpitala czy pogotowia.

Skupmy się na tym co zrobić, żeby dać żyć, bo warto żyć. Zakładamy maseczki. Trzymamy się w dystansie tam, gdzie można. Wychodzimy na dwór na powietrze. Jeżeli mamy się z kimś spotkać, spotkajmy się ciepło ubrani na zewnątrz, bo jest piękna jesień. Spotykajmy się na zewnątrz. Bądźmy ostrożni. Damy sobie radę, ale dzisiaj potrzeba po raz kolejny większej mobilizacji, aby przetrwać ten trudny czas – mówi Szełemej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 października 2020 08:16
`