Roman Szełemej siódmy w rankingu Newsweeka na najlepszych prezydentów w kraju

12 czerwca 2019 07:00. Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tygodnik każdego roku wybiera piętnastu najlepszych włodarzy w kraju. Ranking przygotowany jest na podstawie ankiet rozesłanych przez Newsweek do wszystkich prezydentów miast. W tym roku uznano, że najlepszym włodarzem był śp. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Na siódmej pozycji znalazł się prezydent Wałbrzycha.

Ankiety rozesłane do samorządowców podsumowała i podliczyła specjalna komisja. W rankingu nie brano z założenia pod uwagę prezydenta Warszawy, tygodnik uznał bowiem, że stolica powinna konkurować już z europejskim metropoliami, a nie miastami w Polsce. Po raz pierwszy n15 – „n” od słów „najlepszy” i „Newsweek” wybrano w 2008 roku.

Za najlepszego prezydenta uznano śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Tygodnik tłumaczy, że ankiety wysyłano już po śmierci Adamowicza, uznano jednak, że na ocenę zasługuje jego wcześniejsza praca.

REKLAMA

Na siódmym miejscu znalazł się Roman Szełemej. Tygodnik przypomniał, że prezydent Wałbrzycha wygrał w pierwszej turze wyborów z wynikiem ponad 80 procent głosów.

Tuż za włodarzem Wałbrzycha, na miejscu ósmym znalazła się prezydent Świdnicy. Jak cytuje Newsweek, Beata Moskal-Słaniewska, odbierając nagrodę, miała powiedzieć, że to historyczny moment, bo w rankingu n15 nie było nigdy tylu kobiet, a bez nich nie ma samorządów.

Włodarze Wałbrzycha i Świdnicy znaleźli się w rankingu obok prezydentów Nowej Soli, Inowrocławia, Gliwic, Świnoujścia, Rzeszowa, Łodzi, Jaworzna, Gdyni, Krosna, Starachowic, Ełku i oczywiście Gdańska.

Fotografia użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2019 07:00
`