Roman Szełemej: demokracja, wolność, unijna jedność to stawka zbliżających się wyborów prezydenckich w kraju

21 czerwca 2020 18:44. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Brifing prasowy poświęcony wznowieniu działalności w Aqua Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Komentarz dotyczący zaplanowanych na 28 czerwca wyborów prezydenckich pojawił się w postaci filmu umieszczonego na profilu społecznościowym prezydenta Wałbrzycha. – Każde wybory są ważne. O każdych mówi się, że są najważniejsze, ale te rzeczywiście chyba będą wyborem pokolenia – mówi Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha nie wskazuje jednak konkretnego kandydata.

Zdaniem Romana Szełemeja zbliżające się wybory będą decydować o przyszłości Polski, o przyszłości Wałbrzycha, ale przede wszystkim o przyszłości każdego z nas.

To będą wybory, które będą decydować o tym czy Polska będzie krajem demokratycznym, czy będzie krajem, gdzie samorząd będzie rzeczywiście mógł decydować o tym co tu i teraz zmienić, co realizować dla dobra mieszkańców małej miejscowości, wioski, miasta, ale także dużej metropolii. Te wybory będą również o to czy Polska będzie w unii, czy będzie z niej wychodzić – mówi prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

W swoim internetowym wystąpieniu Roman Szełemej wskazuje także na fakt, że to wybór w czasie zbliżających się wyborów może zadecydować o tym, czy w Polsce będzie dochodziło do dalszych podziałów i zwycięży mowa nienawiści.

Prezydent Wałbrzycha zachęca do udziału w wyborach, ale nie agituje. W wystąpieniu nie pada nazwisko kandydata, którego wspiera Roman Szełemej.

Przypomnijmy jednak, że tydzień temu przed wałbrzyskim magistratem zorganizowano wiec poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Wówczas kandydata Koalicji Obywatelskiej witał właśnie Roman Szełemej.

Jest z nami samorządowiec taki jak ja, który stawia na pierwszym miejscu to, żeby pomagać drugiemu człowiekowi, żeby rozwiązywać realne problemy, żeby rozwiązywać to z czym w Warszawie, Wałbrzychu, w Ząbkowicach, w Kłodzku mamy problem. Jest z nami samorządowiec, który z nami będzie się o ten samorząd bił i będzie go chronił – mówił wówczas Szełemej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 czerwca 2020 18:44
`