Dodano: 6 października 2023 18:57

Roman Szełemej: Bez KPO nie będzie pawilonu pediatrycznego w Wałbrzychu. Potwierdza to nawet urząd marszałkowski [VIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Prezydent Wałbrzycha zaprezentował dziś kolejną odsłonę prowadzonej przez miasto kampanii informacyjnej dotyczącej braku środków z Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem miasto wskazuje, że bez tych pieniędzy w Wałbrzychu nie będzie nowego pawilonu pediatrycznego. Słowa Romana Szełemeja potwierdza pismo, które jest odpowiedzią na pytania jednego z radnych sejmiku województwa dolnośląskiego.

W Wałbrzychu w ramach kampanii prowadzonej przez miasto pojawiły się kolejne billboardy na nośnikach zamontowanych kilka miesięcy temu przez miasto. Wałbrzych wskazywał już, że brak KPO to brak pieniędzy na remont Sobięcina czy dróg w mieście.

Tym razem Roman Szełemej mówił o braku możliwości nowoczesnego ośrodka pediatrycznego w Wałbrzychu.

REKLAMA

Od kilku lat środowisko lekarskie apelowało i apeluje o budowę nowego budynku pawilonu pediatrii na Piaskowej Górze. Tak, aby te warunki spełniały najwyższe standardy opieki i umożliwiały nowoczesną, skuteczną opiekę i leczenie nad dziećmi i noworodkami – mówi Roman Szełemej.

W 2021 roku szpital miał przygotować projekt i uzyskać pozwolenie na budowę. Jak przekonuje prezydent Wałbrzycha, od tego czasu projekt czekał na realizację. Szełemej podkreślił dziś, że władze regionu wielokrotnie deklarowały, że pediatria będzie zbudowana i to szybko. Czas mija, a pawilonu nie ma.

Okazuje się, że ta budowa, tak naprawdę dzisiaj, właściwie jest pod wielkim znakiem zapytania o czym świadczy pismo, które przekazał radnym sejmiku na ich prośbę urząd marszałkowski, a właściwie marszałek Cezary Przybylski. W tym piśmie wskazuje się wyraźnie, że inwestycji w służbie zdrowia jest uzależnionych od KPO. Uzależnionych od tego czy te środki po prostu będą. W wielu przypadkach jest dosłownie informacja, że prace zostały wstrzymane do momentu uzyskania środków z KPO. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu i rozczarowaniu, mówię w imieniu środowiska wałbrzyskiego, dowiedzieliśmy się, że pawilon pediatryczny w Wałbrzychu jest całkowicie uzależniony od środków z KPO – mówi Roman Szełemej.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także