Dodano: 28 września 2020 09:17

Roman Szełemej apeluje o noszenie maseczek, także w szkołach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Może nie znam się na budowie dróg, na budowie domów, żłobków, przedszkoli, na budowie obwodnicy i paru innych rzeczach w mieście, które razem zrobiliśmy w ostatnich latach, ale na medycynie się znam – mówi w apelu opublikowanym na FB Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha przyznaje, że mamy czas, który wymaga rozwagi, odpowiedzialności, a czasami nawet odwagi. W ten dość nietypowy sposób Roman Szełemej apeluje o to, byśmy zachowali się stosownie do sytuacji i pamiętali o noszeniu maseczek.

Liczba zakażeń w Polsce rośnie dramatycznie. W województwie dolnośląskim trochę też, choć nie jest źle. Wokół Wałbrzycha pojawią się duże liczby. Nasi przyjaciele z Żarowa mają problem. Szkoła. Parafia. Kilkadziesiąt osób. Na razie udało nam się to w Wałbrzychu ominąć, oby tak było dalej – przyznaje Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha apeluje o noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych, także w szkołach, nawet jeśli nie ma takiego nakazu.

REKLAMA

Dzieci, młodzież, nauczyciele, dyrektorzy dawajcie przykład, bo wy jesteście tą naszą wiarą w wiedzę. Noście wszędzie, gdzie tylko można. Każda maseczka przynosi efekt. Nie w stu procentach, ale przynosi efekt – apeluje prezydent.

Filmowy apel dotyczy także zachowania dystansu. Prezydent Wałbrzycha podkreśla, że warto spotykać się na zewnątrz, tam gdzie jest przepływ powietrza. Powinniśmy także pamiętać o myciu i dezynfekcji rąk. W miarę możliwości unikajmy także większych skupisk ludzi.

Roman Szełemej przekonuje, że jeżeli wszyscy będziemy się stosować do tych zasad to zminimalizujemy ryzyko zakażenia koronawirusem niemal do zera.

Przypomnijmy, od kilkunastu dni miasto prowadzi także kampanię informacyjną, w której przypomina o tym, w jakim stopniu maseczki mogą nas uchronić przed potencjalnym zakażeniem. W mieście pojawiły się specjalne plakaty i bilbordy.

Pandemia nie odpuszcza

Szanowni Państwo, może nie znam się na budowie dróg, żłobków, przedszkoli czy obwodnicy, ale na medycynie się znam. Mamy czas wymagający od nas rozwagi, odpowiedzialności, mądrości. Liczba zakażeń rośnie dramatycznie. Nośmy maseczki wszędzie gdzie tylko możemy, nawet jeśli nie ma nakazu. Pamiętajmy aby tam gdzie tylko można utrzymywać dystans społeczny. Damy sobie z tym radę, ale musimy być wszyscy razem odpowiedzialni i konsekwentni.

#Wałbrzych #PrezydentSzełemej

Opublikowany przez Roman Szełemej Niedziela, 27 września 2020

Roman Szełemej przypomina o podstawowych zasadach higieny fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Banery pojawily się na miejskich nośnikach fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także