Rodzinna tragedia w Strzegomiu. 70-latek podejrzany o zabójstwo żony. Ciało kobiety znalazła córka

16 grudnia 2022 11:37.

Rodzinna tragedia rozegrała się w minioną środę. Zarzut zabójstwa usłyszał mąż nieżyjącej kobiety. Jej ciało znalazła córka, która odwiedziła rodziców. 70-latek usłyszał już zarzuty, prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. Prawdopodobnie mężczyzna zostanie poddany także badaniom psychiatrycznym.

14 grudnia około południa dorosła córka udała się do domu swoich rodziców w Strzegomiu. Po wejściu do mieszkania, na podłodze ujawniła leżącą, nieprzytomną matkę oraz ślady krwi. Podjęła akcję reanimacyjną i wezwała pogotowie. Przybyły na miejsce zespół stwierdził zgon kobiety – mówi Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

O sprawie zawiadomiono prokuraturę i policję. Śledczy dokonali oględzin na miejscu tragedii. Na ciele starszej kobiety ujawniono ślady wskazujące na udział osób trzecich. Jak udało nam się dowiedzieć, chodzi o liczne rany kłute na ciele. W sprawie zatrzymano 70-letniego męża kobiety.

REKLAMA

Prokurator postawił mu zarzut dokonania zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego złożył wyjaśnienia – dodaje Rusin.

Treści wyjaśnień dla dobra sprawy śledczy nie ujawniają. Dziś do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt mężczyzny.

Z naszych ustaleń wynika, że do tragedii doszło w rodzinie, która nie miała wcześniej konfliktów z prawem. Dziś zaplanowano sekcję zwłok ofiary. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany będzie poddany także badaniu psychiatrycznemu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 grudnia 2022 11:37
`