Rodzice przez 4 lata katowali własne dzieci. Ich sąsiedzi nie reagowali

28 grudnia 2021 13:30. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwojgu rodzicom, którzy przez niemal 4 lata, często pod silnym wpływem alkoholu znęcali się  nad swoimi dziećmi. Wszystko działo się  w czterech ścianach mieszkania.  Nikt z sąsiadów nic nie widział, nikt nie zawiadamiał policji.

Terroryzujący swoje dzieci rodzice zostali zatrzymani tuż przed świętami przez świdnickich policjantów. Śledczy zarzucają im długotrwałe fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nieletnimi. Gehenna mieszkających w wielorodzinnej kamienicy, w ścisłym centrum miasta dzieci miała trwać ponad 4 lata . Nikt z sąsiadów nie reagował.

Dzieci nie wytrzymały tego napięcia. Powiadomiły starszego brata, który jest osobą pełnoletnią i mieszka już poza mieszkaniem rodziców. On przybył do dzieci i powiadomił policję – powiedział naszemu reporterowi Prokurator Rejonowy ze Świdnicy Marek Rusin.

REKLAMA

W chwili zatrzymania 39-letnia kobieta miała we krwi ponad 2,5 promila alkoholu. Ojciec dzieci uciekł z mieszkania. Został zatrzymany, kompletnie pijany, kilkadziesiąt minut później. Oboje zostali oddani do dyspozycji prokuratora. Śledczy postawili parze zarzuty i wystąpili o najsurowsze środki zapobiegawcze – 3-miesięczny areszt tymczasowy.

– Przestępstwo zarzucane podejrzanym, to jest znęcanie się nad nieporadnymi dziećmi zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat. Rodzice względem dzieci stosowali przemoc fizyczną i psychiczną, naszym zdaniem zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że jeżeli zostaliby na wolności wpływaliby na dzieci i nakłaniali do zmiany zeznań.

Gehenna dzieci trwała ponad 4 lata. Jak powiedział prokurator Marek Rusin śledczy nie przypominają sobie takiej sytuacji, kiedy za znęcanie się nad dziećmi  zostali ukarani oboje rodzice. Trójka rodzeństwa trafiła pod opiekę najstarszego, pełnoletniego brata. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Rodzicom grozi od roku do dziesięciu lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 grudnia 2021 13:30
`