RMF FM: Grozi nam krajowy lockdown. To realny scenariusz, gdy przekroczymy 25 tysięcy zakażeń w ciągu doby

16 marca 2021 12:34. fot. Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jeżeli w czwartek dobowa liczba nowych zakażeń koronawiusem przekroczy 25 tysięcy to cała Polska objęta zostanie surowszymi restrykcjami – informuje RMF FM. Przypomnijmy, w tej chwili lockdownem objęte są cztery województwa: pomorskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie i lubuskie.

O tym, że decyzje dotyczące ewentualnych ograniczeń w kolejnych regionach podjęte zostaną jutro lub najpóźniej w czwartek wczoraj na konferencji prasowej informował szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski ostrzegał, że jeżeli dynamika wzrostu zachorowań będzie utrzymana, to obostrzenia mogą objąć cały kraj.

To w tym tygodniu mogą być podjęte także decyzje dotyczące sytuacji w czasie świąt Wielkiejnocy.

REKLAMA

Jeżeli doniesienia RMF FM się potwierdzą, to lockdown obejmie także Dolny Śląsk. Dodatkowe obostrzenia to między innymi zamknięcie galerii handlowych, hoteli, basenów, kin, teatrów, galerii sztuki i wprowadzenie nauki hybrydowej w klasach 1-3.

Sytuacja w kraju społeczno-zdrowotna jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok do tyłu. Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów dotyczących potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani – mówiła w TVP Semeniuk.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 396 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dolnośląskie znalazło się dopiero na dziewiątym miejscu pod względem nowych przypadków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2021 12:34
`