Restauracje i bary zamknięte na dłużej. Gastronomia zamrożona do odwołania

3 listopada 2020 07:34. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Początkowo restauracje i bary miały być zamknięte dwa tygodnie. Taką decyzję premier Mateusz Morawiecki ogłosił 23 października. Gastronomia mogła działać tylko na wynos do 7 listopada. Wczoraj późnym wieczorem opublikowano jednak nowe rozporządzenie zgodnie, z którym gastronomia ma działać na wynos do odwołania.

Zgodnie z decyzją z drugiej połowy października restauracje, kawiarnie i puby mają być zamknięte dla gości. Takie miejsca mogą przygotowywać posiłki na wynos.

Już wówczas rząd nie wykluczał przedłużenia ograniczeń w gastronomi. Ogłoszone wczoraj przed północą w Dzienniku Ustaw rozporządzenie wyraźnie wskazuje, że restauracje, kawiarnie i bary mają być zamknięte do odwołania.

REKLAMA

Rozporządzenie mówi także o tym, jak długo w publicznych instytucjach będzie obowiązywała praca zdalna. O jej wprowadzeniu rząd poinformował w piątek. Zgodnie z opublikowanym dokumentem urzędnicy mają pracować z domu do czwartego grudnia.

W opublikowanym w nocy dokumencie znalazł się także zapis o autokwarantannie.

Osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe zosobą, uktórej stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub znią zamieszkująca, od dnia uzyskania przez osobę, uktórej stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, pozytywnego wyniku testu diagnostycznego wkierunku SARS-CoV-2, jest obowiązana poddać się kwarantannie  trwającej  do  upływu  7dni  od  dnia  zakończenia  izolacji  osoby,  zktórą  prowadzi  wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje. Decyzji organu inspekcji sanitarnej nie wydaje się – czytamy w rozporządzeniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 listopada 2020 07:34
`