Remontują fragment Niepodległości. Utrudnienia w ruchu

24 marca 2017 12:22. Remont ulicy Niepodległości. Fot. użyczone

Tematy: 


Rozpoczął się generalny remont odcinka ul. Niepodległości w Wałbrzychu – od ul. Łokietka w stronę Glinika. Inwestycję realizują wspólnie miasto Wałbrzych i Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Na liczącym ok. 150 metrów odcinku ul. Niepodległości wymienione zostanie dosłownie wszystko: począwszy od sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, poprzez całą konstrukcję jezdni, po krawężniki, chodniki i oświetlenie uliczne. Koszt remontu wynosi ok. miliona złotych.

Połączyli siły

To już czwarta przebudowa drogi w Wałbrzychu, prowadzona wspólnie przez miasto i kopalnię. W podobny sposób wyremontowano m.in. – w ubiegłym roku – inny odcinek ul. Niepodległości.

REKLAMA

– Kosztami obecnego remontu także się podzieliliśmy: miasto oraz instytucje odpowiedzialne za podziemną infrastrukturę wzięły na siebie koszty swoich prac i wykonania nowej nawierzchni chodników, a KSS Bartnica zajmie się kompleksową wymianą całej konstrukcji jezdni. Obecna jezdnia zostanie w całości rozebrana, następnie wykonana zostanie jej nowa podbudowa oraz dwie warstwy asfaltowe: wiążąca i ścieralna – mówi Andrzej Piękny, główny specjalista ds. inwestycji w Zarządzie Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Remonty dotyczą tych ulic, którymi KSS Bartnica dowozi ciężarówkami swój urobek z Rybnicy Leśnej do bocznicy kolejowej w Wałbrzychu. Do tej pory, wspólnie z miastem, kopalnia wyremontowała ulice Gdyńską i Tunelową oraz część ul. Niepodległości, teraz przebudowywany jest kolejny jej odcinek. – Choć ul. Niepodległości to droga krajowa, eksploatowana każdego dnia nie tylko przez nasze ciężarówki, to jednak nie zamierzamy odżegnywać się od współodpowiedzialności za jej stan. Dlatego, dla dobra kierowców i okolicznych mieszkańców, współfinansujemy remonty – mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Są niewielkie utrudnienia

W związku z trwającą przebudową kierowcy napotykają na niewielkie utrudnienia: ruch na remontowanym odcinku odbywa się jednostronnie, kieruje nim sygnalizacja świetlna. – Tak będzie aż do zakończenia prac, czyli przez co najmniej dwa najbliższe miesiące – zapowiada Jakub Korona, kierownik budowy ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, które jest wykonawcą robót. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje drogowcom planów, remont powinien zakończyć się w maju.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 marca 2017 12:22
`