Remont Wrocławskiej i skrzyżowania z Lelewela. Zobaczcie jak to będzie wyglądało

4 kwietnia 2017 14:30. Rozpoczł się remont odcinka drogi krajowej nr 35 i przebudowa skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Lelewela. Wałbrzych, 04.04.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Rozpoczął się długo oczekiwany remont ulicy Wrocławskiej, na odcinku pomiędzy ulicami Pogodną a Lelewela. Ten będący częścią kręgosłupa drogowego Wałbrzycha fragment drogi krajowej nr 35 ma strategiczne znaczenie w planie zmiany układu komunikacyjnego miasta.

Największą zmianą jaką zobaczymy po zakończeniu prac będzie całkowicie przebudowane skrzyżowanie z ulicą Lelewela. Obecny kształt, nacechowany wieloma niedogodnościami – bardzo ostrym kątem lewoskrętu, dużym nachyleniem i gwałtownym zwężeniem ulicy zostanie całkowicie zmieniony. Dzięki wyburzeniu kamienicy przy ulicy Wrocławskiej 131–133, gdzie dawniej mieściła się restauracja Myśliwska, możliwe będzie wybudowanie bezpiecznego połączenia ulic Gagarina, Lelewela i Wrocławskiej.

Zakończenie remontu ma być bezpośrednio skorelowane z oddaniem do użytku nowo wyremontowanego dworca Wałbrzych Szczawienko. W następstwie uruchomiona zostanie linia autobusowa, która połączy największe obecnie osiedla mieszkaniowe Wałbrzycha: Piaskową Górę i Podzamcze oraz WWSE z dworcem i zlokalizowanym przy nim placem park 'n ride.

REKLAMA

Tak jak w przypadku pozostałych inwestycji przed położeniem nowej nawierzchni wymieniona zostanie cała podziemna infrastruktura wodociągowa, gazowa i elektryczna. Na nowo wyremontowanym odcinku powstanie ścieżka rowerowa, która połączy się z odcinkami prowadzącymi do Zamku Książ oraz do skrzyżowania z ulicą Ogrodową. Zamontowane zostanie, wzorem innych wyremontowanych części miasta, nowoczesne oświetlenie LED.

Świdnickie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych, które jest głównym wykonawcą inwestycji planuje zakończenie prac na 15. października 2017 roku. Całkowity koszt inwestycji to ok. 8 milionów złotych.

Po kliknięciu w fotografię możecie Państwo obejrzeć dużą wersję wizualizacji.

Plan przebudowy skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Lelewela. Infografika: Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 kwietnia 2017 14:30
`