Remont 1-go Maja coraz bliżej. Wyłoniono wykonawcę

23 sierpnia 2019 15:36. Ulica 1-go Maja w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Eurovia Polska wyremontuje ulicę 1-go Maja. Zarząd Dróg i Komunikacji dokonał wyboru oferenta na realizację tego zadania. Firma za przebudowę odcinka od ulicy II Armii do Zachodniej weźmie 41,3 miliona złotych. Prace rozpoczną się wiosną 2020 roku i potrwać mają dwa lata.

Jak napisał na swoim profilu facebookowym prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej Gmina Wałbrzych współpracowała z Eurovią przy remoncie alei de Gaulle’a i ulicy Bystrzyckiej.

REKLAMA

Remont ulicy 1-go Maja to część planowanej od lat budowy tzw Trasy Sudeckiej, która miała łączyć kamienną górę z Wałbrzychem i dalej, z Kłodzkiem. Początkowo zakres zadania miał obejmować remont ulic 1-go Maja i Zachodniej, serpentyn aż do skrzyżowania z ulicą Krakowską w Boguszowie-Gorcach oraz budowę obwodnicy Boguszowa. Pierwotnie zakładany budżet nie pozwolił na realizację tak obszernego zadania.

Ostatecznie, z powodu ofert przekraczających zakładane maksimum budżetowe, z projektu wyłączono najpierw obwodnicę Boguszowa, a następnie pozamiejski odcinek ulicy Zachodniej, czyli serpentyny z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2019 15:36
`