Dodano: 12 stycznia 2022 12:35

Rekrutacja zimowa na Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Otaczający nas świat jest coraz bardziej „cyfrowy”, a jednym z elementów tego cyfrowego otoczenia jest szeroko pojęta elektronika. Na Politechnice Wrocławskiej podstawowe kierunki związane właśnie z elektroniką oraz automatyką i robotyką trafiły na jeden wydział. Chcemy, aby  kształcenie w tej tematyce było bardziej przejrzyste i dostępne dla studentów. Skupiliśmy unikalną infrastrukturę badawczą w ramach jednej jednostki organizacyjnej Politechniki, tak, aby lepiej i bardziej kompleksowo móc odpowiadać na potrzeby nauki i gospodarki. Teraz cała szeroko rozumiana elektronika znajduje się pod wspólnym dachem Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

REKLAMA

Studenci mogą wybrać kierunki kształcenia o kluczowym znaczeniu dla rozwoju cywilizacyjnego, tzn. związane z mikroelektroniką i mikrosystemami, elektronicznymi technikami analogowymi i cyfrowymi o szerokim zastosowaniu, fotoniką użytkową, akustyką czy automatyką i robotyką z elementami sztucznej inteligencji:

Automatyka i Robotyka
Specjalności I stopnia: Robotyka, Elektroniczne systemy automatyki, Przemysł 4.0
Specjalności II stopnia: Robotyka, Embedded Robotics, Przemysł 4.0

Elektronika
Specjalności I stopnia: Aparatura elektroniczna, Inżynieria akustyczna, Elektroniczne systemy przetwarzania sygnałów
Specjalności II stopnia: Aparatura elektroniczna, Akustyka, Elektroniczne systemy przetwarzania sygnałów, Advance Applied Electronics

Electronic and Computer Engineering (kierunek prowadzony w j. angielskim)

Elektronika i Telekomunikacja
Specjalności I stopnia: Inżynieria elektroniczna i fotoniczna, Elektronika cyfrowa
Specjalności II stopnia: Mikrosystemy, Optoelektronika i technika światłowodowa

Inteligentna Elektronika (studia stacjonarne I stopnia)

Inżynieria Mikrosystemów Mechatronicznych (studia stacjonarne I i II stopnia)

Koła Naukowe

Wydział łączy naukę z aktywnością i działaniem. Jeśli kandydatów interesują technologie sterowania robotami, sztuczna inteligencja, systemy wbudowane, może tajniki budowania łodzi mechatronicznej, a może badanie nanostruktur na sprzęcie profesjonalnego laboratorium, to z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Na Wydziale działa 15 kół naukowych, gdzie studenci realizują własne pomysły i uczestniczą w projektach badawczych, nabywając szeroką wiedzę spoza programu swojej specjalności. KoNaR (https://konar.pwr.edu.pl/), Aquatronik (https://pl-pl.facebook.com/Aquatronik/), Aerospace (http://aerospace.pwr.edu.pl/) to tylko kilka przykładów kół, dla których kluczowy jest kontakt z zaawansowanymi technologiami oraz innowacyjnymi pomysłami i które mogą pochwalić się licznymi sukcesami.

Studia zagraniczne i w j. angielskim

Podczas studiów na naszym Wydziale studenci mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach, odbywając tam część studiów, staż lub praktyki.
Nasz Wydział aktywnie wspiera wymianę studentów w ramach umów programu Erasmus+, umów bilateralnych oraz programu Double Diploma.
Oferujemy też możliwość studiowania w j. angielskim na macierzystym Wydziale.

Unikatowe laboratoria dydaktyczne

Dzięki świetnie wyposażonym specjalistycznym laboratoriom można poczuć się naukowcem  już na studiach. Ponadto, nasi studenci mają swobodny dostęp do specjalistycznego laboratorium elektronicznego, w którym możliwa jest samodzielna realizacja dowolnego urządzenia elektronicznego, od wspomagania komputerowego projektu, aż do testów funkcjonalnych wykonanego prototypu.

Wykładowcy

Wykładowcy Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów są znani i lubiani. Potrafią popularyzować naukę w sposób przystępny dla każdego. O wyzwaniach, przed którymi stają w swoich laboratoriach, opowiadają np. w miniserialu Nauka do potęgi, na profilu Politechniki Wrocławskiej na YouTube –  https://www.youtube.com/c/politechnika

Zachęcamy do obejrzenia!

Kampus i życie studenckie

Dodatkowo warto skorzystać z uroków życia akademickiego na kampusie uznanym za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Rajdy, pikniki cyklicznie organizowane przez Samorząd Studencki, a także wyjazdy na targi i wizyty, np. do CERNu i NOKII przyciągają brać studencką z wielu wydziałów.

A jeśli studia inżynierskie za Tobą? Myślisz o studiach magisterskich?

Chcesz się dalej rozwijać, pogłębiać wiedzę i doskonalić umiejętności, wejdź na wyższy level! Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które pomogą ci dobrze zaplanować najbliższą przyszłość.

Jak wybrać właściwy dla siebie kierunek?

W ramach kampanii promującej studia II stopnia na Politechnice, odbędzie się tydzień spotkań online na żywo (YouTube), przybliżających wiedzę na temat poszczególnych kierunków w ramach studiów magisterskich.

Kierunki Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów prezentowane będą w ramach poniższych spotkań:

Dzień automatyki, elektroniki i elektrotechniki – 18 stycznia 2022, godz. 11.00 

Dzień automatyki, elektroniki i elektrotechniki – rekrutacja na studia magisterskie | Facebook

https://wefim.pwr.edu.pl/o-wydziale/aktualnosci/rekrutacja-na-studia-magisterskie-80.html

A tak było w poprzednim roku:

Podczas spotkań będzie można wysłuchać rzetelnych informacji o danym kierunku od najlepszych wykładowców i studentów, wyjaśnić wątpliwości i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania.

Zapraszamy do udziału i zadawania pytań. Wybierz interesującą Cię dziedzinę i spotkajmy się online!

Dziekanat Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

ul. Janiszewskiego 11/17
50-372 Wrocław
budynek C-4, pok. 40

tel. 71 320 33 80
tel. 71 320 36 62

e-mail: dziekanat.wefim@pwr.edu.pl

Kierownik Dziekanatu:
mgr inż. Agnieszka Cichocka

tel. 71 320 40 47

https://wefim.pwr.edu.pl

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Zapraszamy Was do studiowania!

Fot. użyczone /  Politechnika Wrocławska

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także