Rekrutacja do szkół w Wałbrzychu tylko w formie elektronicznej

23 marca 2020 15:48. Dzieci w przedszkolu Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ruszyła rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i podstawówek w Wałbrzychu. Każdy rodzic powinien zarejestrować się na specjalnej stronie urzędu, gdzie może wypełnić odpowiedni wniosek. Rekrutacja potrwa do piątego kwietnia, co ważne prowadzona jest jedynie w formie elektronicznej, a urzędnicy apelują, by wydrukowanych wniosków nie zanosić do szkół i przedszkoli.

Odpowiedni link można znaleźć na stronie internetowej wałbrzyskiego magistratu w zakładce edukacja i dalej rekrutacja. Wniosek należy wypełnić zgodnie z instrukcjami. Zajmuje to około piętnastu minut. Nie decyduje kolejność rejestracji, a kryteria.

Cały proces jest tylko procesem online. Nie ma potrzeby drukowania, podpisywania tych wniosków i zanoszenia ich do poszczególnych placówek. Absolutnie tego nie robimy. Natomiast później, po ogłoszeniu listy, jeżeli się okaże dalej, że działalność placówek jest zawieszona, to wystarczy telefonicznie potwierdzić swoją wolę, że dziecko chce chodzić do danej placówki – mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

REKLAMA

Szóstego kwietnia rozpoczną pracę komisje rekrutacyjne, które zweryfikują wnioski. Komisje będą pracować do piętnastego kwietnia. Listy kandydatów do przedszkoli i podstawówek poznamy 20 kwietnia. Później rodzice dostaną tydzień na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do danej placówki. 27 kwietnia poznamy ostateczne listy dzieci przyjętych i nie przyjętych. Uzupełniającą rekrutację zaplanowano od 8 do 30 maja.

W przedszkolach miasto dysponuje ponad 360 miejscami, w oddziałach przedszkolnych ponad 200, natomiast miejsc w pierwszych klasach szkół podstawowych jest 616.

Przypomnijmy, że obecnie, do świąt Wielkanocnych uczniowie nie uczęszczają do szkół. Trwają w tej chwili przygotowania do zdalnej nauki. Ta ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu.

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2020 15:48
`