Rekordzista długiego weekendu– 2,24 promila na rowerze. Trwa akcja ,,Trzeźwy Poranek”

14 sierpnia 2023 15:15. Wałbrzych ulica Wańkowicza edukacyjna akcja policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trwa akcja Trzeźwy Poranek. Policjanci podsumowali pierwszą połowę długiego weekendu. Funkcjonariusze zatrzymali na ulicach Wałbrzycha oraz regionu łącznie pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,24 promila alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w piątek po godzinie 15:00. 27-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. Niepodległości w Wałbrzychu przez policjantów prewencji drugiego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,24 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie wałbrzyszanin otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych– informuje kom. Marcin Świeży

W sobotę policja zatrzymała kierującego samochodem dostawczym na terenie Szczawna-Zdroju. Badanie wykazało, że wałbrzyszanin miał 0,26 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie policjanci zabrali prawo jazdy oraz skierowali sprawę do sądu. Kolejnym zatrzymanym był mieszkaniec Czarnego Boru 29-latek, który wydmuchał 0,40 promila alkoholu. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych.

REKLAMA

W niedzielę policjanci na ul. 11 listopada w Wałbrzychu zatrzymali 46-latka, który kierował motorowerem mając 0,91 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Tego samego dnia po godzinie 18:00 w ręce wpadł kolejny mieszkaniec Czarnego Boru poruszający się rowerem. Rowerzysta miał 0,38 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem 1000 zł.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem– informuje policja.

 

Dodano: 14 sierpnia 2023 15:15
`