Rekordzista długiego weekendu– 2,24 promila na rowerze. Trwa akcja ,,Trzeźwy Poranek”

14 sierpnia 2023 15:15. Wałbrzych ulica Wańkowicza edukacyjna akcja policji fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trwa akcja Trzeźwy Poranek. Policjanci podsumowali pierwszą połowę długiego weekendu. Funkcjonariusze zatrzymali na ulicach Wałbrzycha oraz regionu łącznie pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2,24 promila alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w piątek po godzinie 15:00. 27-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. Niepodległości w Wałbrzychu przez policjantów prewencji drugiego komisariatu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,24 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie wałbrzyszanin otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych– informuje kom. Marcin Świeży

W sobotę policja zatrzymała kierującego samochodem dostawczym na terenie Szczawna-Zdroju. Badanie wykazało, że wałbrzyszanin miał 0,26 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie policjanci zabrali prawo jazdy oraz skierowali sprawę do sądu. Kolejnym zatrzymanym był mieszkaniec Czarnego Boru 29-latek, który wydmuchał 0,40 promila alkoholu. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych.

REKLAMA

W niedzielę policjanci na ul. 11 listopada w Wałbrzychu zatrzymali 46-latka, który kierował motorowerem mając 0,91 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Tego samego dnia po godzinie 18:00 w ręce wpadł kolejny mieszkaniec Czarnego Boru poruszający się rowerem. Rowerzysta miał 0,38 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem 1000 zł.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną, a w przypadku sporządzenia wniosku o ukaranie nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem– informuje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 sierpnia 2023 15:15
`