Rekordowy weekend w punkcie szczepień w Starej Kopalni. Ponad tysiąc dawek podanych jednego dnia

8 marca 2021 08:11. Pierwszy dzień szczepień seniorów 70+ w megapunkcie zorganizowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W sobotę osiągnęliśmy poziom ponad tysiąca sześćdziesięciu zaszczepionych osób. Rekord swego rodzaju. Cieszymy się bardzo – mówi Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha w weekend jako lekarz kwalifikował pacjentów do szczepień w centrum w Starej Kopalni.

Prezydent Wałbrzycha przyznaje jednak, że weekendowy rekord to tylko zapowiedź możliwości stworzonego w Starej Kopalni centrum.

Będziemy zmierzać w kierunku nawet dwóch tysięcy osób zaszczepionych dziennie. To jest nasz cel. Uruchomiliśmy w Starej Kopalni wszystkie nasze możliwości, rezerwy. Dwa duży budynki, zakupiliśmy dodatkowy sprzęt, a przede wszystkim zmobilizowaliśmy bardzo wielu życzliwych ludzi – dodaje prezydent.

REKLAMA

Roman Szełemej podkreśla jednak, że punkt, aby działał sprawnie, wymaga odpowiedniej organizacji i porządku. Stąd apel do pacjentów, aby ci przychodzili na określoną godzinę, tym bardziej, że na szczepienia przyjeżdżają pacjenci nawet z Pomorza, Warszawy, Katowic czy Częstochowy.

Czasami przyjeżdżają oni, co jest zupełnie zrozumiałe, trochę wcześniej, usiłując wejść wcześniej, bo chcą wrócić do domu. Niestety nie możemy tego akceptować. Strażnicy miejscy są po to, aby zachować porządek, prosimy ich słuchać. Prosimy, aby się nie tłoczyć niepotrzebnie przed samym wejściem – dodaje Roman Szełemej.

Przypomnijmy, przed wejściem do punktu szczepień są specjalne namioty, w których pacjenci mogą oczekiwać na swoją kolej.

Prosimy więc przychodzić przygotowanym, prosimy przychodzić na czas, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – apeluje prezydent Wałbrzycha.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2021 08:11
`