Rekordowy sezon w wałbrzyskim Muzeum. Frekwencja przerosła oczekiwania

24 sierpnia 2018 11:43. Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pracownicy wałbrzyskiego Muzeum Porcelany zapamiętają gorące lato 2018 roku nie tylko z powodu saharyjskich wręcz upałów. Frekwencja w tym roku była tak duża, że koniecznym okazało się zatrudnienie dodatkowych pracowników do opieki nad zwiedzającymi. Drzwi pałacu Albertich praktycznie się nie zamykały – w dwa przeszło przez nie ponad 4 tysiące zwiedzających.  Mówi Jacek Drejer, dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Dyrektor podkreśla, że tak duża frekwencja to jasny znak, że Muzeum Porcelany na dobre zaistniało na wałbrzyskim, jak i dolnośląskim rynku turystycznym.

W tym roku Muzeum Porcelany w Wałbrzychu obchodzi 110-lecie działalności. Z tej okazji jesienią planowana jest wystawa opowiadająca o historii Muzeum i Pałacu Albertich, będącego od początku siedzibą placówki. Później, już w listopadzie,  to kolejna wystawa związana z rocznicą zakończenia I wojny światowej – opowiadająca o tym, jak w tamtym czasie wyglądał Wałbrzych i jak w tamtych czasach żyło się mieszkańcom naszego miasta.

REKLAMA

W chwili obecnej w Muzeum Porcelany trwa wystawa czasowa “Era na Beckera. Przebudzenie minionego czasu”, która w związku z duży zainteresowaniem zostanie przedłużona do dnia 16 września.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 sierpnia 2018 11:43
`