Rekordowe dane o zakażeniach. Ostatnio, tak źle było jesienią. Rząd będzie rozważał powrót obostrzeń

11 marca 2021 11:13. Fotografia ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O 21 045 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeniem koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń potwierdzono w województwach mazowieckim, śląskimi i pomorskim. Dolnośląskie uplasowało się na szóstym miejscu. Tak dużej liczby zakażeń jednego dnia nie było od listopada – przyznają specjaliści.

Tak wysoki, dobowy przyrost nowych zachorowań po raz ostatni notowany był w listopadzie. Wówczas zdarzały się dni, gdy przybywało nawet ponad trzydzieści tysięcy chorych.

Resort zdrowia poinformował także, że z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarły 99 osoby, w związku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami – 276.

REKLAMA

Na Dolnym Śląsku najgorsza sytuacja jest w powiecie wrocławskim, gdzie na 10 tysięcy mieszkańców jest blisko 10 chorych. W Wałbrzychu na 10 tysięcy mieszkańców przypada niemal 4 chorych, w powiecie wałbrzyskim 6, podobnie jest w powiecie świdnickim.

W związku z rosnącą od kilku dni liczbą zakażeń rząd ma dziś dyskutować na temat rozszerzenia obostrzeń. Wszystko wskazuje na to, że obostrzenia wróciłyby między innymi w województwie lubuskim.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2021 11:13
`