Ratuszowa w remoncie. Kłopoty z dojazdem do Aqua Zdroju

15 lipca 2020 11:25. Fot. ilustracyjna. Archiwum. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziś rusza remont ulicy Ratuszowej. Prace utrudnią dojazd do Aqua Zdroju, który możliwy będzie, przynajmniej w pierwszym etapie, wyłącznie od strony ulicy Piasta. Utrudnienia potrwają do października. Prace związane są nie tylko z wymianą nawierzchni. Jak powiedział Andrzej Piękny z wałbrzyskiego ZDKiUM obejmą kompleksową wymianę infrastruktury podziemnej, łącznie z instalacjami  wodnymi, sanitarnymi i gazowymi.

–Ta część dzielnicy Biały kamień otrzymuje po raz kolejny silny impuls rewitalizacyjny. – powiedział prezydent Wałbrzycha –   Ulica Ratuszowa  to część planu otwierającego w Wałbrzychu dostęp do nowych terenów inwestycyjnych – między innymi dojazd do planowanego osiedla Pod Chełmcem, które ma być budowane przez prywatnego inwestora, a nie jak pierwotnie zakładano przez gminę Wałbrzych.  

Jak podkreślił prezydent Wałbrzycha prace finansowane są ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego, z tego samego źródła co zakończony kilka tygodni temu remont ulicy Garbarskiej i budynku przy ulicy Staszica.

REKLAMA

Równocześnie prezydent zapowiedział też rozpoczęcie kolejnych inwstycji, między innymi remontów ulic: Niepodległości od ulicy Sikorskiego do Kaszubskiej, placu Konstytucji 3-go maja, oraz przebudowy wjazdu do Książa. Wszystkie mają się rozpocząć jeszcze w lipcu.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 lipca 2020 11:25
`