Dodano: 3 stycznia 2024 13:39

Ratownicy GOPR ruszyli z pomocą 32-latkowi. Ten zniszczył sanie ratownicze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policja z Jeleniej Góry zatrzymała 32-latka, który zniszczył sanie należące do Karkonoskiej Grupy GOPR. Nietrzeźwy mężczyzna był w górach i potrzebował pomocy. Tej udzielali mu ratownicy GOPR wspólnie z policją. W czasie transportu 32-latek zniszczył poszycie specjalistycznych sań. Straty oszacowano na pięć tysięcy złotych. 32-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Cała sytuacja rozegrała się w minioną sobotę. To wówczas koło godziny piętnastej policjanci w Jeleniej Górze otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który idzie górskim szlakiem w kierunku Śnieżki.

–  Z dodatkowych informacji wynikało, że mężczyzna jest agresywny i ma zamiar targnąć się na swoje życie. Z uwagi na panujące w górach ciężkie, a do tego zimowe warunki atmosferyczne policjanci na poszukiwania udali się wraz z ratownikami Grupy Karkonoskiej GOPR i mieli dołączyć do ratowników, którzy już wcześniej udali się na poszukiwania. Karkonoskiej Grupie GOPR udało się odnaleźć i wstępnie zaopatrzyć nieodpowiedzialnego turystę, a po chwili dołączyła do nich druga grupa ratownicza wraz policjantami – informuje policja

REKLAMA

Mężczyzna był nie tylko nietrzeźwy, ale był także wyziębiony. Ratownicy podjęli decyzję o zwiezieniu go ze szlaku za pomocą specjalistycznych sań. Mężczyzna odmówił pomocy.

Mężczyzna , który nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji odmawiał jednak pomocy, a także stał się agresywny i wulgarny wobec górskich ratowników oraz policjantów. Niezbędne było użycie środków przymusu bezpośredniego i z pomocą ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR udało się umieścić mężczyznę w saniach. Niestety podczas transportu 32-latek wyrywał się i w odwecie za udzieloną mu pomoc zniszczył sanie transportowe – informuje policja.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany przez policję. Mieszkańcowi Poznania grozi kara do pięciu lat więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

fot. Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także