Dodano: 8 kwietnia 2023 14:09

Raport wałbrzyskiego PiS. To podsumowanie 11 lat rządów prezydenta Romana Szełemeja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Na rok przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i 11 lat po objęciu fotela prezydenta przez Romana Szełemeja Prawo i Sprawiedliwość w Wałbrzychu przygotowuje wewnętrzny raport o stanie miasta.

Raport o stanie miasta to wewnętrzny dokument przygotowany na zlecenie wałbrzyskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości, w którym zebrane mają być tematy naczęściej poruszane przez mieszkańców i radnych. Jak powiedział Piotr Sosiński z wałbrzyskiego PiS szczególny nacisk położono na dwie obszary, które poddano analizie.

Po pierwsze tworzenia prawa i samorządności. W raporcie chcemy pokazać w jaki sposób procedowane są uchwały Rady Miejskiej Wałbrzycha, jaka jest jakość tych uchwał, jak wyglądają rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody dotyczące tych aktów. W jaki sposób przestrzega się, czy raczej nie przestrzega niektórych zapisów statutu miasta – powiedział naszej reporterce Piotr Sosiński, szef komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu.

REKLAMA

I właśnie o tego typu uchybieniach i nieprawidłowościach mówić ma raport. Druga część dokumentu poświęcona ma być rozwojowi sportu, kultury, edukacji i polityce społecznej.

– Kiedy w marcu słyszałem wywiad pani wiceprezydent miasta, która mówiła o tym, że ta polityka miasta wobec kobie realizowana jest bardzo dobrze, bo przecież u steru kilku instytucji miejskich stoją kobiety, no to właśnie było najlepsze podsumowanie tej, tak naprawdę niezdarnej polityki społecznej. Bo sam fakt, że niewielka grupa pań sprawuje funkcje w instytucjach miejskich w żaden sposób nie jest wyrazem tego, że polityka, chociażby wobec seniorów czy rodzin wielodzietnych jest realizowana w sposób dobry – dodaje Piotr Sosiński.

Raport powstaje w oparciu o porównanie z funkcjonowaniem miast podobnej wielkości jak Wałbrzych – Jeleniej Góry, Legnicy, a także sąsiednich, mniejszych – Świdnicy czy Dzierżoniowa.

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także