Ranking najbardziej wpływowych samorządowców w internecie. Prezydent Świdnicy wyprzedza prezydenta Wałbrzycha. Wysoko burmistrz Jawora

16 lutego 2023 10:26.

Ranking „Najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022 roku” opublikował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. – Raport, poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców, jest też częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach – zaznaczają autorzy zestawienia.

Autorzy rankingu podkreślają, że kluczowym medium dla samorządowców wciąż pozostaje Facebook. Zestawienie oparto na analizie 450 profili burmistrzów, prezydentów miast i wpisów pojawiających się na nich.

Analiza przeprowadzana była własnymi narzędziami Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i indywidualnej ocenie ekspertów agencji Samorządowe Internety, oraz Local-SoMe w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych. Tegoroczna edycja rankingu została podzielona na 3 kategorie: Prezydenci miast wojewódzkich, Prezydenci miast oraz Burmistrzowie – informuje Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

REKLAMA

W kategorii miast wojewódzkich za najbardziej wpływowego samorządowca w internecie uznano prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz, na której profilu pojawiało się średni 3,4 postów dziennie. Dulkiewicz w minionym roku zebrała ponad 1,3 mln interakcji i blisko 100 tysięcy komentarzy.

W kategorii prezydentów miast pierwsze miejsce zajmuje prezydent Sosnowca. Na profilu Arkadiusza Chęcińskiego pojawiało się średnio 3,6 postów dziennie.

Wśród samorządowców z naszego regionu najwyższą lokatę odnotowała prezydent Świdnicy. Beata Moskal-Słaniewska znalazła się na szóstym miejscu ogólnopolskiego zestawienia. W minionym roku konto prezydent Świdnicy powiększyło się o ponad 2 tysiące nowych fanów. Wpisy zebrały ponad 20 tysięcy komentarzy i ponad 200 tysięcy interakcji. Na profilu prezydent Świdnicy pojawiało się średnio 4,9 postów dziennie.

Kilka pozycji niżej, na dziewiątym miejscu znalazł się prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej zdobył w minionym roku zaledwie 870 nowych fanów. Wpisy zyskały ponad 14 tysięcy komentarzy i blisko 160 tysięcy interakcji. Średnio na profilu prezydenta pojawiało się 1,7 postów dziennie.

Wysoko w ogólnopolskim zestawieniu znalazł się profil burmistrza Jawora. Emilian Bera uplasował się na drugiej pozycji wśród burmistrzów. Dziennie na jego profilu pojawiało się średnio 3,37 postów. W ciągu roku burmistrz zyskał 4,5 tysiąca nowych fanów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 lutego 2023 10:26
`