Rajdówka wjechała w kibiców. Ci stali w złym miejscu. Film ku przestrodze

24 czerwca 2020 12:24. Wypadek na OS Nowa Ruda - Dzikowiec. Fot. użyczona / In Motor Sport

Tematy: 


Co do tego, że grupa kibiców, w którą w niedzielę w czasie rajdu koło Nowej Rudy wjechał samochód jednej z załóg stoi w złym miejscu osoby związane z motosportem nie mają wątpliwości. Ku przestrodze kibiców i organizatorów podobnych imprez portal inmotorsport.pl przygotował specjalny film. O rozwagę apeluje Grzegorz Grzyb, Mistrz Polski w rajdach samochodowych i Mistrz Słowacji w rajdach samochodowych.

Rajdy to sport niezwykle widowiskowym, ale zarazem bardzo niebezpieczny. W miniony weekend, podczas imprezy Tarmac Masters, auto wypadło z drogi wprost na kibiców stojących na kopercie, w niedozwolonym miejscu. Niech to nagranie będzie przestrogą dla wszystkich – tak swoją produkcję opisują jej twórcy.

Wspomniane koperty to miejsca, w których nie powinni się pojawiać kibice. Jak dowiadujemy się z filmu, jeżeli załoga popełni błąd na trasie, to po wypadnięciu w takim miejscu z drogi może bezpiecznie wrócić na trasę rajdu.

REKLAMA

W tym przypadku, zdaniem autorów produkcji, kibice na zachowali zdrowego rozsądku. Stali w miejscu niebezpiecznym.

Jak informowaliśmy w niedzielę, w czasie tego wypadku ranne zostały trzy osoby. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Wspólnie nie pozwólmy na to, aby radość i emocje zamienić w tragedię i smutek – apeluje na filmie Grzegorz Grzyb.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2020 12:24
`