Rajdówka skradziona po Rajdzie Świdnickim odnaleziona w Boguszowie-Gorcach

29 kwietnia 2019 21:13. Skradziony Ford Fiesta R5 na trasie Rajdu Świdnickiego Krauze. 27.04.2019 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

– Dzięki wielu udostępnieniom, pomocy kibiców, mediom, które masowo udostępniały informacje, ponad 200 odebranych telefonach, właśnie dostaliśmy informację 100%. Fiesta odnaleziona – napisał na FB Irek Pleskot z załogi, która skradzioną w nocy rajdówką zajęła 6 miejsce na Rajdzie Świdnickim. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, samochód odnaleziono w Boguszowie-Gorcach przy ulicy Dworcowej. Przypomnijmy, w nocy nieznani sprawcy sprzed hotelu w Marcinowicach ukradli lawetę, na której znajdował się Ford Fiesta R5.

Nieznani sprawcy około północy podjechali pod hotel, przepieli lawetę i odjechali w nieznanym kierunku. Około południa na bocznej drodze w okolicach Szczepanowa i Goli Świdnickiej, zaledwie pięć kilometrów od miejsca kradzieży, odnaleziono pustą lawetę. Po rajdówce śladu jednak nie było. Na miejscu pracowała policja. Za pomoc w odnalezieniu samochodu wyznaczono nagrodę – 20 tysięcy złotych.

Około godziny dwudziestej pierwszej Ireneusz Pleskot, pilot załogi, która w weekend rywalizowała skradzionym samochodem na trasach Rajdu Świdnickiego poinformował na swoim FB, że samochód został odnaleziony. Napisał, że dziękuje mamie jednego z kibiców, która obudziła się w nocy słysząc gruchot przejeżdżającej lawety. I panu z pociągu, który podał kolejną informację.

REKLAMA

Jak udało się nam ustalić, samochód został odnaleziony w Boguszowie-Gorcach w okolicach dworca kolejowego. Auto nie zostało uszkodzone. Zginęły jedynie rzeczy, które znajdowały się w środku.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2019 21:13
`