Oficjalna informacja: Rafał Wiernicki odchodzi z funkcji prezesa Zamku Książ

29 listopada 2017 19:06. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Prezes Zamku Książ Rafał Wiernicki. Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Decyzją prezydenta Wałbrzycha Anna Żabska, była asystentka prezydenta Kruczkowskiego i aktualna dyrektor Starej Kopalni będzie nową szefową Zamku Książ. Zastąpi na tym stanowisku Rafała Wiernickiego, który dziś (29.11) złożył swoją rezygnację z piastowanej funkcji. Jak powiedział w rozmowie z Dziennikiem Prezydent Roman Szełemej, ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rady Nadzorczej Spółki, jednak ma nadzieję, że ta przychyli się do decyzji. Informację jako pierwsza podała Gazeta Wrocławska.

Rafał Wiernicki, zajmował swoje stanowisko od lipca 2016 roku. To za jego kadencji udało się pozyskać 30 mln złotych na remont barokowych sal Zamku oraz Palmiarni. Teraz wzmocnić ma spółkę Aqua Zdrój, gdzie zajmie się sprawami finansowymi i pozyskiwaniem funduszy na rozbudowę i poszerzanie oferty spółki. Wesprzeć ma w tym obecnego prezesa – Mariusz Gawlika.

Dziś nie wiadomo jeszcze, kto zostanie szefem Starej Kopalni. Naturalnym sukcesorem jest będący obecnie zastępcą dyrektor Żabskiej Jan Jędrasik, jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

REKLAMA

Jak powiedział prezydent Szełemej, zmiany mają być początkiem programu konsolidacji i ujednolicania oferty turystycznej Wałbrzycha. Głównym zadaniem nowo powołanej prezes Zamku ma być przetransferowanie ruchu turystycznego skupionego obecnie głównie wokół Zamku Książ do centrum miasta oraz wypracowanie wspólnej oferty turystycznej z pozostałymi miejskimi jednostkami kultury – Teatrem Dramatycznym, Muzeum Porcelany, Biblioteką pod Atlantami i Teatrem Lalek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 listopada 2017 19:06
`