Radny elekt nazwał urzędniczkę „złodziejką”. Musi przeprosić

1 listopada 2018 11:30.

Tematy: 


Prowadzący w Świebodzicach portal internetowy Sebastian B. tekstem zatytułowanym „Złodziejka w ratuszu. Dlaczego burmistrz toleruje takich pracowników” naruszył dobra osobiste rzeczniczki Urzędu Miasta w Świebodzicach – tak orzekł Sąd Okręgowy w Świdnicy. Kobiecie należą się przeprosiny.

Sąd nakazał Sebastianowi B., za przekroczenie granic krytyki dziennikarskiej, opublikowanie na łamach świebodzickich gazet przeprosin. Takie same przeprosiny powinny pojawić się na prowadzonym przez niego portalu przez 30 dni.

Sprawa dotyczy tekstu opublikowanego w maju 2018 roku, w którym Sebastian B., zarzuca urzędniczce bezprawne użycie fotografii nieswojego autorstwa, ilustrujących niektóre teksty w miejskim serwisie internetowym. Opisując zaistniałą sytuację przedstawił wizerunek urzędniczki z zamazaną twarzą oraz określił ją mianem „złodziejki”. 

REKLAMA

Agnieszka Bielawska wystąpiła przeciw Sebastianowi B. z powództwa cywilnego, żądając przeprosin i sprostowania wypowiedzi. 22 października Sąd Okręgowy przychylił się do jej wniosku.

– To nie jest dziennikarstwo – powiedziała po ogłoszeniu wyroku Agnieszka Bielawska –  To są zwykłe pomówienia. Ja nie pozwolę na to. 

O komentarz do wyroku poprosiliśmy Sebastiana B. Początkowo zgodził się z nami porozmawiać – odwołał jednak spotkanie i odesłał nas do oświadczenia opublikowanego na Facebooku, w którym zapowiedział odwołanie się od wyroku (pisownia oryginalna):

(…)takie podejście sądu do sprawy jest wbrew mojemu wychowaniu i wartościom wpajanym mi od urodzenia. Nie zgadzam się z nim. Zabór czyjejś własności bez zgody właściciela (niezależnie czy to wartość materialna czy intelektualna) jest dla mnie kradzieżą, a osoba dokonująca tego czynu jest złodziejem. takie podejście sądu do sprawy jest wbrew mojemu wychowaniu i wartościom wpajanym mi od urodzenia. Nie zgadzam się z nim. Zabór czyjejś własności bez zgody właściciela (niezależnie czy to wartość materialna czy intelektualna) jest dla mnie kradzieżą, a osoba dokonująca tego czynu jest złodziejem. Wyrok w sprawie jest nieprawomocny, będę odwoływał się od wyroku do sądu wyższej instancji.

W wyborach samorządowych 21 października 2018 roku Sebastian B. został wybrany radnym miasta Świebodzice z listy komitetu Obywatelskie Świebodzice.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 listopada 2018 11:30
`