Dodano: 3 czerwca 2020 11:37
Radny doniósł na urzędniczkę rozdającą maseczki przed Ratuszem. Dostała 10 tysięcy kary
Tematy: koronawirus radna sebastian biały swiebodzice
Radny z Świebodzic doniósł na dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzynę Woźniak, rozdającą pod Ratuszem maseczki. Chętnych było sporo, okazji do zrobienia kompromitujących fotografii też. Wykorzystał to jeden z byłych pracowników MDK, miejski radny. Sfotografował społeczną akcję i opisał całą sytuację w prowadzonym przez siebie portalu.
Rzecz działa się tuż po ogłoszeniu obowiązku noszenia maseczek. Pracownicy Miejskiego Domu Kultury uszyli ich dla mieszkańców miasta ponad tysiąc. Postanowili rozdać je na Rynku. W jednej z trzech takich akcji uczestniczyła dyrektor placówki, Katarzyna Woźniak. Nie spodobało się to radnemu Sebastianowi Białemu. Sprawą zajęła się policja, a następnego dnia śledztwo wszczęła prokuratura.
Murem za dyrektor MDK stanął burmistrz i miejscy urzędnicy. Podkreślali, że przedstawione policji zdjęcia zrobione zostały w sposób uniemożliwiający określenie faktycznych odległości pomiędzy zebranymi na rynku osobami. Na dowód dostarczyli fotografie wykonane z innej perspektywy. Na próżno. Policja skierowała wniosek do Sanepidu o ukaranie kobiety karą administracyjną od 10 do 30 tysięcy złotych.
Sanepid przychylił się do wniosku śledczych. 28 maja dostarczono uzasadnienie decyzji. Ukarana dyrektor MDK zapowiada odwołanie. Ponieważ jednak nałożona przez sanepid kara obarczona jest rygorem natychmiastowej wykonalności, musi przed podjęciem kroków wpłacić zasądzone 10 tysięcy złotych Na pomoc dyrektor Katarzynie Woźniak ruszyli mieszkańcy Świebodzic. Zorganizowano internetową zbiórkę na pokrycie kary. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin zebrano niemal połowę należnej kwoty.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także
- Nowy skatepark na Podzamczu. Jak go oceniacie?
- Pierwszy dzień wiosny w Wałbrzychu. W połowie miasta.. smog
- Ciężarówka uszkodziła stary wiadukt na drodze do Srebrnej Góry. Są utrudnienia
- Wałbrzych. Akcja strażaków na Podzamczu. Na miejscu cztery jednostki
- Świdnica. Wspólny trening przed Rowerową Stolicą Polski
- Szczawno-Zdrój. Trzeba płacić za parkowanie
Najczęściej czytane
Atak nożem w Walimiu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
64 mieszkania głównie dla młodych ludzi w nowym bloku przy Traugutta. Wiemy ile zapłacą za czynsz
Morderstwo w Walimiu. Nie żyje mężczyzna dźgnięty nożem
Sławomir Mentzen odwiedził Wałbrzych. W Rynku słuchały go setki osób
Dachowanie w Walimiu. Kierowca to obcokrajowiec. Będzie deportowany