Dodano: 3 czerwca 2020 11:37

Radny doniósł na urzędniczkę rozdającą maseczki przed Ratuszem. Dostała 10 tysięcy kary

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Radny z Świebodzic doniósł na dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzynę Woźniak, rozdającą pod Ratuszem maseczki. Chętnych było sporo, okazji do zrobienia kompromitujących fotografii też. Wykorzystał to jeden z byłych pracowników MDK, miejski radny. Sfotografował społeczną akcję i opisał całą sytuację w prowadzonym przez siebie portalu.

Rzecz działa się tuż po ogłoszeniu obowiązku noszenia maseczek. Pracownicy Miejskiego Domu Kultury uszyli ich dla mieszkańców miasta ponad tysiąc. Postanowili rozdać je na Rynku. W jednej z trzech takich akcji uczestniczyła dyrektor placówki, Katarzyna Woźniak. Nie spodobało się to radnemu Sebastianowi Białemu. Sprawą zajęła się policja, a następnego dnia śledztwo wszczęła prokuratura.

Murem  za dyrektor MDK stanął burmistrz i miejscy urzędnicy. Podkreślali, że przedstawione policji zdjęcia zrobione zostały w sposób uniemożliwiający określenie faktycznych odległości pomiędzy zebranymi na rynku osobami. Na dowód dostarczyli fotografie wykonane z innej perspektywy. Na próżno. Policja skierowała wniosek do Sanepidu o ukaranie kobiety karą administracyjną od 10 do 30 tysięcy złotych.

REKLAMA

Sanepid przychylił się do wniosku śledczych. 28 maja dostarczono uzasadnienie decyzji. Ukarana dyrektor MDK zapowiada odwołanie. Ponieważ jednak nałożona przez sanepid kara obarczona jest rygorem natychmiastowej wykonalności, musi przed podjęciem kroków wpłacić zasądzone 10 tysięcy złotych  Na pomoc dyrektor Katarzynie Woźniak ruszyli mieszkańcy Świebodzic. Zorganizowano internetową zbiórkę na pokrycie kary. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin zebrano niemal połowę należnej kwoty.

Kolejka chętnych po bezpłatną maseczkę na świebodzickim Rynku.  Fot. użyczona / czytelnik

Świebodzice. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Źródło: Facebook

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także