Radni Szczawna-Zdroju zadecydowali o wyjściu gminy z Lokalnej Organizacji Turystycznej

25 kwietnia 2022 16:50. Sesja Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju. Fot. screen YT.

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szczawno-Zdrój opuściło Lokalną Organizację Turystyczną. Tak zadecydowała większość Rady. Decyzję o opuszczeniu LOT podjęto po burzliwej dyskusji, podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, na którą zaproszono też przedstawicieli LOT.

Na początku roku zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej zrzeszającej 11 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej zdecydował, że konieczne będzie podniesienie wysokości składki członkowskiej z 3 do aż 30 tysięcy złotych. Decyzję podjęto odpowiednią uchwałą przez zarząd LOT, w której skład wchodzi także Szczawno-Zdrój. Pieniądze przeznaczone miały być na sfinansowanie wkładu własnego do dwóch dużych polsko-czeskich projektów, jakie mają być realizowane we współpracy z Republiką Czeską.

W uchwale podsumowującej decyzję o zmianie wysokości składki nie znalazł się jednak zapis mówiący o jednorazowości zobowiązania. To zaniepokoiło włodarzy kilku gmin – decyzję o wyjściu z LOT podjęły niemal natychmiast Stare Bogaczowice, rozważana była także w Szczawnie-Zdroju, Mieroszowie i Nowej Rudzie. W Szczawnie-Zdroju nad tym, co zrobić, debatowano podczas aż dwóch sesji rady miejskiej. Dziś radnych nie przekonały jednak ani argumenty prezes LOT Anny Żabskiej, ani burmistrza Głuszycy Romana Głoda.  Nie przekonała ich też deklaracja podjęcia nowej, doprecyzowanej uchwały, zawierającej jasny zapis o jednorazowości składki. Głosami 8-7 zdecydowali o wstąpieniu Szczawna-Zdroju z Lokalnej Organizacji Turystycznej i rezygnacji ze wspólnej realizacji dwóch międzynarodowych projektów turystycznych.

REKLAMA

Za zerwaniem współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną głosowali: Adam Jennings, Urszula Wójcik, Adam Motyka, Violetta Mołda, Janusz Kozłowicz, Zenon Dec, Agnieszka Wilk i Józef Kaczanowski. Pozostali radni opowiadali się za dalszą współpracą z LOT.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 kwietnia 2022 16:50
`