Radni sejmiku założyli klub książki. O przeczytanych lekturach chcą dyskutować. To nie żart! [FELIETON]

27 stycznia 2022 22:52. fot. Agnieszka Pisarska

Tematy: 


Radni sejmiku dolnośląskiego będą umawiać się na lekturę jednej lub dwóch książek w miesiącu i będą omawiać przeczytane pozycje – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Ideą promowania czytelnictwa wśród radnych jesteśmy zachwyceni! Mamy też pomysły na kolejne kluby… modelarza czy koło matematyczne.

To pierwszy w Polsce Sejmikowy Klub Książki donoszą dumnie służby prasowe marszałka województwa. Sami jesteśmy w szoku, że nikt wcześniej nie wpadł na tak znamienity pomysł. Stoi za nim Krzysztof Maj, członek zarządu województwa odpowiedzialny za kulturę.

W tym momencie chęć udziału w literackich dysputach wyraziło pięciu radnych. Niestety nie poznaliśmy nazwisk zaczytanych.

Pierwszą książką, którą zamierzają się zając klubowicze ma być „Harda” autorstwa Elżbiety Cherezińskiej. – Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada – tak w pierwszym zdaniu książkę opisuje serwis lubimyczytac.pl.

– Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła – czytamy dalej. Oj, będzie o czym dyskutować!

PRO TIP Szanowni Państwo Radni. Po przeczytaniu „Hardej” nie łudźcie się, że wszystko o niej będziecie wiedzieć. Jak donoszą branżowe serwisy w drugim tomie tego wydawnictwa poznacie prawdziwą królową! Miłej lektury!

Dodano: 27 stycznia 2022 22:52
`