Radni pytają, wice marszałek Krzyżanowski nie odpowiada. Gorąco na sesji Rady Miasta

1 września 2021 11:01. Maricn Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Panie Marszałku. Nie odpowiedział Pan na żadne z pytań stawianych tu przez radnych – to słowa skierowane przez prezydenta Romana Szełemeja do Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, który wziął udział w posiedzeniu wałbrzyskiej Rady Miasta.

Podczas wtorkowej sesji jednym z głównych punktów było głosowanie nad apelem adresowanym do Urzędu Marszałkowskiego o przywrócenie do pracy odwołanej 6 sierpnia długoletniej dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Dra Sokołowskiego – Marioli Dudziak.  Na wniosek radnego Langera na posiedzenie zaproszono odpowiedzialnego za lecznictwo wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

– Możemy rozmawiać o przyszłości szpitala, mogę odpowiedzieć na kwestie powiedziane przez pana Prezydenta, ale podobnie jak pan Prezydent nie tłumaczy się przed radnymi Sejmiku za podejmowane przez siebie decyzje personalne, tak samo ja nie będę dyskutował na ten temat. – powiedział wicemarszałek odmawiając odpowiedzi na pytania o powody i natychmiastowy tryb odwołania dyrektor Dudziak.

REKLAMA

Pytań do Marszałka radni mieli wiele. Od najprostszych – o powody zwolnienia w trybie natychmiastowym dyrektor Dudziak – o to dopytywał między innymi radny Nowak aż do braku finansowania budowy pawilonów pediatrii-neonatologii oraz hematologii, jakie zadała radna Alicja Rosiak. My, za pośrednictwem jednego z radnych zadaliśmy pytanie o to, czy Pan Marszałek ma wiedzę na temat tego jak dziś, 1 września, wygląda obsada lekarska oddziału SOR, czy powołano już nowego koordynatora SOR i oraz czy SOR wałbrzyskiego  szpitala w ogóle będzie działał. Na te pytania Marszałek także nie odpowiedział.

To, że na żadne z zadawanych pytań wicemarszałek nie udzielił konkretnej odpowiedzi podkreślił prezydent Szełemej dodając, że szereg stwierdzeń i słów marszałka będących de facto komentarzem do pytań radnych rozmija się z rzeczywistością.

– Wiele pytań zadawała z uporem pani dyrektor Dudziak. I to było kłopotliwe. A teraz nikt nie będzie już pytań zadawał – podsumował prezydent Szełemej. – Po prostu wszyscy będą słuchali się tego, co Pan powie. Ale nie wiem czy o to chodzi w rozwoju szpitali. 

Podczas sesji Radni przyjęli Apel dop Zarządu Województwa o przywrócenie do pracy odwołanej 6 sierpnia byłej dyrektor Specjalistycznego szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu Marioli Dudziak. Podobne uchwały podjęły też Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Stare Bogaczowice i Powiat Wałbrzyski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 września 2021 11:01
`