Radni powiatu wałbrzyskiego chcą przywrócenia zwolnionej dyrektor szpitala. Apel ponad podziałami

30 sierpnia 2021 14:16.

Specjalny apel, który poparli niemal wszyscy radni powiatu wałbrzyskiego trafi dziś do marszałka województwa dolnośląskiego. Radni, których wspiera starosta powiatu wałbrzyskiego domagają się przywrócenia na stanowisko zwolnionej w sierpniu ze stanowiska dyrektor Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego Marioli Dudziak.

Sesję nadzwyczajną, na której przyjęto apel zwołano w ubiegłym tygodniu. Radni i starosta zwracają uwagę na skandaliczny sposób odwołania Dudziak ze stanowiska.

Zarząd województwa powinien pewne rzeczy konsultować. Przeprowadzać w sposób jawny, przejrzysty, tak, aby nie budziły wątpliwości. To szpital ważny z punktu widzenia mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, bo my nie mamy po prostu szpitala powiatowego i nasi mieszkańcy w większości korzystają z tej placówki – przyznaje Krzysztof Kwiatkowski, starosta wałbrzyski.

REKLAMA

Wątpliwości starosty budzi tryb, w jakim była już dyrektor szpitala została odwołna.

Odwoływanie dyrektora w taki sposób, że w piątek wręczamy ( wypowiedzenie przyp. red.), że w poniedziałek w ogóle ma się nie stawić w pracy, ja odbieram, jako zwolnienie dyscyplinarne – dodaje starosta.

Krzysztof Kwiatkowski zaznacza jednak, że w przeszłości władze regionu chwaliły odwołaną dyrektor, między innymi za organizację szczepień.

Radni powiatu w apelu wystosowanym do władz regionu domagają się przywrócenia na stanowisko Marioli Dudziak.

Radni powiatu wałbrzyskiego apelują do marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego o przywrócenie Marioli Dudziak. Uważamy, że pani dyrektor szpitala została zwolniona w skandaliczny sposób. Kategorycznie mówimy takiemu działaniu „nie” – mówi radny powiatu, Jarosław Buzarewicz.

W ocenie radnych szpital pod nadzorem dyrektor Dudziak działał bardzo dobrze. Dodatkowo, placówka sprostała wyzwaniu, jakim była pandemia.

Przypomnijmy, Mariola Dudziak została zwolniona na początku sierpnia. Jako powód zwolnienia, zarząd województwa podał utratę zaufania do dyrektor i nie wywiązywanie się z obowiązków. Mariola Dudziak miała nie zgłosić placówki do pilotażowego programu zdrowia psychicznego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 sierpnia 2021 14:16
`