Rada powiatu za zmianą nazwy. O nazwie zdecyduje Rada Ministrów

19 grudnia 2023 09:54. fot. użyczone Starostwo Powiatowe

Tematy: 


Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni zdecydowali o zmianie nazwy powiatu wałbrzyskiego na powiat sudecki. Niedawno informowaliśmy o wynikach konsultacji społecznych, w których większość mieszkańców oraz samorządów  była za zmianą nazwy.

Teraz Rada Powiatu wyraziła się pozytywnie za zmianą nazwy. Jednakże to nie jest ostateczna decyzja. O zmianie nazwy zadecyduje Rada Ministrów.

Radni to reprezentanci mieszkańców, tym bardziej cieszy mnie dzisiejsza decyzja Radnych Powiatu Wałbrzyskiego, którzy większością głosów zdecydowali, że wniosek o zmianę nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki zostanie przekazany do Rady Ministrów. To realizacja woli mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego. Dziękuję wszystkim za oddane głosy: mieszkańcom za głosy podczas konsultacji oraz radnym za głosy podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Teraz czekamy na decyzję rządu – napisał na Facebooku Krzysztof Kwiatkowski, starosta wałbrzyski.

REKLAMA

Starosta wałbrzyski, poprzez zmianę nazwy, chce podkreślić odrębność nie tylko administracyjną, ale i kompetencyjną urzędników Wałbrzycha – miasta na prawach powiatu od urzędu powiatu wałbrzyskiego. Starosta nie ukrywa, że wzoruje się na powiecie karkonoskim, który został przemianowany w 2020 roku z powiatu jeleniogórskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 grudnia 2023 09:54
`