Questy. Fajny sposób na zwiedzenie Świdnicy. Szkoda, że nie w Wałbrzychu

26 stycznia 2022 11:08. Źródło: UM Świdnica

Tematy: 


Wyprawa śladem zabytków w okolicach świdnickiego Rynku, poznawanie historii miejskiego piwowarstwa, a może podróż w czasie ze świdnicką biblioteką? Do poznawania Świdnicy zachęcać mają questy – edukacyjna gra terenowa prowadząca zakamarkami Świdnicy. Co to takiego – sprawdzał w Świdnicy Jacek Zych

Questy odrobinę  przypominają miejskie gry, podchody lub harcerskie gry patrolowe. To bardzo dobra zabawa i sposób na poznanie historii miasta. Do projektu, który doskonale sprawdził się w wielu miejscach w Polsce dołączyła Świdnica, która dla uczestników zabawy przygotowała trzy trasy – z detalami świdnickiej architektury, tradycji piwowarskich i historii świdnickiej biblioteki.

– Questy można przemierzać na dwa sposoby – z ulotką papierową, którą można wydrukować z portalu questy.org.pl albo z bezpłatną aplikacją mobilną Questy – wyprawy odkrywców – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miasta w Świdnicy.

REKLAMA

Zasada gry jest prosta. Podążając za wskazówkami z ulotki lub aplikacji idziemy śladem opowiadanej historii, po drodze spisując a to cyfry, a to litery, które na końcu wycieczki ułożą się w hasło. I to hasło to właśnie klucz do nagrody.

– Aby ją otrzymać należy wysłać zdjęcie karty wyprawy z wpisanym hasłem końcowym  i przybitą pieczątką w przypadku, kiedy przechodzimy miasto z ulotką papierową lub uzyskanym dyplomem, jeżeli quest był przemierzany z aplikacją. 

W Świdnicy przygotowano 60 takich nagród – dla pierwszych 30 osób, które ukończą jedną z trzech proponowanych przez miasto tras i bardziej spektakularną – dla odkrywców wszystkich świdnickich historii. Warto się pospieszyć – Zabawa trwa od 1 stycznia a już pierwsze osoby zgłosiły się po odbiór upominków.

Źródło: UM Świdnica

Źródło: UM Świdnica

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2022 11:08
`