Punkt szczepień w Starej Kopalni idzie na rekord. Jest szansa na półtora tysiąca szczepień jednego dnia

23 marca 2021 19:35. Pierwszy dzień szczepień seniorów 70+ w megapunkcie zorganizowanym w wałbrzyskiej Starej Kopalni. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pokonujemy kolejną barierę w punkcie szczepień na Starej Kopalni. Być może uda się nam dzisiaj przekroczyć liczbę tysiąca pięciuset szczepień do godziny dwudziestej. Można powiedzieć w kategoriach sportowych, że idziemy na rekord – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Szełemej mówi o rekordzie, ale podkreśla, że sprawa jest bardzo poważna, bo chodzi o walkę z koronawirusem i trwającą trzecią falą epidemii.

Im więcej zaszczepimy każdego dnia, tym więcej ludzi uratujemy, tak można powiedzieć. Najważniejsze, że wałbrzyszanie mają dostęp do punktu szczepień, gdzie właściwie wszyscy wałbrzyszanie, jak tylko zechcą, mogą się zaszczepić – przyznaje prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Do punktu szczepień w Starej Kopalni przyjeżdżają jednak mieszkańcy całego Dolnego Śląska. Roman Szełemej podkreśla jednak, że to olbrzymie wyzwanie organizacyjne, a każda pomoc się przyda.

Zachęcamy pielęgniarki, osoby z wolontariatu, zachęcamy lekarzy do pracy tutaj na Starej Kopalni. Potrzebujemy od ósmej do dwudziestej ogromną liczbę współpracujących osób, personelu, po to, żeby osiągnąć taki rezultat, po to, żeby uratować ludzi – mówi samorządowiec, który sam, jako lekarz pracuje także w punkcie szczepień.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2021 19:35
`