Dodano: 27 kwietnia 2020 17:11
Przystanki w Szczawnie lśnią jak nowe. Jest efekt naszej interwencji
Tematy: dezynfekcja marek ćmikiewicz przystanki szczawnoo-zdrój
Jak nowe lśnią wiaty przystankowe w Szczawnie-Zdroju. Zniknęła oblepiająca je substancja, słońce nie podkreśla już ohydnych zmaz, a budząca się do życia zieleń drzew i krzewów cieszy oko zza czystych szyb. To efekt naszego ubiegłotygodniowego tekstu Przystanki autobusowe w Szczawnie kleją się od brudu.
O tym, że zalane zaciekami z kleistej substancji przystanki w uzdrowisku odstręczają wyglądem pisaliśmy w miniony piątek. Zapytany wtedy przez nas o powody takiego wyglądu przystanków zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju Marek Ćmikiewicz wyjaśniał, że problem polega w kleistej konsystencji substancji, którą odkażane są przystanki. Jednocześnie zadeklarował zmianę środka dezynfekującego.
Dziś w południe przystanki w uzdrowisku były wyczyszczone i wyglądały jak nowe. Wystarczył weekend, żeby znaleźć rozwiązanie problemu. Dziękujemy burmistrzowi za szybką reakcję, a radnym, którzy nas o problemie zawiadomili, za czujność.
Jednocześnie, poproszeni przez burmistrza Ćmikiewicza informujemy, że nie doceniliśmy wałbrzyski ZDKiUM. W poprzednim tekście napisaliśmy, że wałbrzyskie przystanki mogą cieszyć oko czystością pomimo odkażania prowadzonego kilka razy dziennie. Dziś w SMS-ie burmistrz Marek Ćmikiewicz napisał:
– Jak udało mi się ustalić z przedstawicielami ZDKiUM i Śląskiego Konsorcjum, dezynfekowane są autobusy, natomiast wiaty przystankowe są myte. Na pewno nie jest tak, że w Wałbrzychu dezynfekcja przeprowadzona jest kilak razy dziennie. Proszę o sprostowanie”
Prostujemy. Wiaty przystankowe rzeczywiście są myte i dezynfekowane rzadziej, niż kilka razy dziennie. Tym bardziej cieszymy się, że pozostają czyste, bez interwencji radnych i mediów. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w Szczawnie i nie będziemy musieli pisać o “ohydnie brudnych wiatach przystankowych w uzdrowisku”.
Zobacz także
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Czołówka na Świdnickiej. Kilka osób poszkodowanych
Sensacyjne odkrycie czy zapomniana kopalnia? Na budowie tunelu S3 trafiono na starą sztolnię
Śmigłowiec LPR uziemiony w Świebodzicach. To druga maszyna w takiej sytuacji w naszym regionie
Śmigłowiec LPR uziemiony w Boguszowie-Gorcach. Załoga przyleciała na pomoc dziecku
Wałbrzych. Nalot policji na działającą siłownię na Podzamczu. O karze zadecyduje Sanepid