Przyspieszają Bieg Gwarków! Organizatorzy obawiają się roztopów

10 lutego 2022 08:03. 14.02.2017. Przełęcz Jugowska. Trasa XXXVI Biegu Gwarków. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tegoroczny Bieg Gwarków rozegrany zostanie w formie hybrydowej. Początkowo na indywidualne pokonanie trasy wyznaczono tydzień od 19 do 26 lutego. W związku z roztopami organizatorzy zmieniają termin rywalizacji. Trasę można pokonywać już od jutra przez najbliższy tydzień.

Z uwagi na dynamiczną sytuację pogodową, temperatura rośnie i tak ma pozostać, zarząd STGGS postanowił przesunąć termin biegu o tydzień wcześniej, boimy się, że za tydzień bieg musiałby być już odwołany – informują organizatorzy.

Trasy będą przygotowywane już od jutra. Przypomnijmy, zawody, podobnie, jak rok temu rozgrywane są w formule hybrydowej. Nie ma rywalizacji czasowej, każdy zawodnik indywidualnie powinien pokonać wyznaczone przez organizatora odcinki. Dla stu pięćdziesięciu osób, które zgłoszą się do zawodów i opłacą opłatę startową przygotowano pamiątkowe medale. Wymagane jest przebiegnięcie minimum dziesięciu kilometrów.

REKLAMA

Przygotowano dwie trasy: BG1: Niedźwiedź (START) → Kozie Siodło → Lis (dolna część) → Lisie Skały(tam zawróć) → Lis (dolna część) → Kozie Siodło (META) oraz BG2: Nietoperz (START) → Bielawska Polana (META).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 lutego 2022 08:03
`