Dodano: 14 maja 2020 12:30

Przy ulicy Wrocławskiej staną ekrany akustyczne. Zobaczcie gdzie i jakie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na ulicy Wrocławskiej, od strony ronda przy Palmiarni staną nowe ekrany akustycznie. Codziennie przejeżdża tamtędy kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Jak wynika z audytu przeprowadzonego po zakończeniu inwestycji w niektórych miejscach jest zdecydowanie zbyt głośno.

Aby ograniczyć uciążliwość hałasu stojące  najbliżej ulicy kamienice zostaną osłonione ekranami akustycznymi. Dodatkowo w niektórych lokalach zostanie wymieniona, na koszt gminy, stolarka okienna.

– Budujemy tam dwa ekrany akustyczne. jeden mniej więcej na wysokości stacji paliw, po drugiej stronie ulicy, o długości około 85 metrów – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Andrzej Piękny z Zakładu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu – Drugi na wysokości przedszkola prywatnego, o długości 45 metrów. Łącznie dwa ekrany o długości około 130 metrów. 

REKLAMA

Wjazd do Wałbrzycha od strony Świebodzic przebudowany został 5 la temu. Dwa lata temu do użytku oddano rondo, nazwane imieniem Unii Europejskiej. Codziennie przejeżdża tamtędy ponad 35 tysięcy samochodów.

– Po przebudowie tego odcinka mieliśmy obowiązek, zgodnie z decyzją ZRID, przeprowadzenia ponownej analizy akustycznej tego odcinka. – wyjaśnił Andrzej Piękny – Tam zmieniła się nawierzchnia, były sygnalizowane obszary przekroczenia dopuszczalnych norm. hałasu. Badania wykazały, że w niektórych miejscach należy te ekrany zastosować i wymienić stolarkę okienną. 

Okna zostaną w wyznaczonych lokalach niektórych kamienic. Łącznie będzie ich około 70 sztuk. Koszt realizacji całej inwestycji to około 760 tysięcy złotych. Prace zakończone mają być tuż po wakacjach.

Wałbrzych. Ekrany akustyczne przy ulicy Wrocławskiej. Wizualizacja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wałbrzych. Ekrany akustyczne przy ulicy Wrocławskiej. Wizualizacja. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także