Dodano: 15 marca 2020 09:58

Przy SORze w szpitalu na Sokołowskiego stanie mobilna izba przyjęć

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Przy SORze w Szpitalu przy ulicy Sokołowskiego stanie mobilna izba przyjęć. To reakcja szpitala na zwiększoną liczbę pacjentów zgłaszających się z objawami mogącymi przypominać te występujące przy zakażeniu koronawirusem.

– Pacjenci zamiast do przeznaczonego do tego oddziału infekcyjno-internistycznego zgłaszają się na szpitalny SOR przy Sokołowskiego. Podjęliśmy decyzję, żeby oddzielić ich od innych chorych, których liczba się nie zmieniła – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Sylwia Grzondziel ze Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Od poniedziałku wszyscy pacjenci zgłaszający się na SOR przy ul .Sokołowskiego przechodzili będą wstępną selekcję właśnie w mobilnej izbie przyjęć.

REKLAMA

– Na parkingu przyszpitalnym staną dwa namioty. W pierwszym wszystkim osobom zgłaszającym się będzie mierzona temperatura, wypełnią też ankietę personalną. Ci, u których nie występują objawy zakażenia trafią do szpitala na SOR. Osoby mogące być nosicielami wirusa skierowane zostaną do drugiego namiotu i stamtąd odwiezione karetkę na oddział infekcyjno-internistyczny przy ulicy Batorego. – wyjaśnia Sylwia Grzondziel

Pracownicy szpitala po raz kolejny dodają: osoby, które zauważą u siebie  objawy mogące być oznaką zakażenia koronawirusem, wróciły z zagranicy lub miały kontakt z kimś, kto mógł być potencjalnym nosicielem wirusa proszone są o zgłaszanie się na oddział INFEKCYJNO-INTERNISTYCZNY PRZY ULICY BATOREGO. SOR przy ulicy Sokołowskiego powinien służyć wszystkim innym pacjentom.

Po każdym pacjencie, u którego stwierdzone zostanie prawdopodobieństwo wystąpienia choroby trzeba SOR zamykać i dezynfekować. To stwarza naprawdę duże niebezpieczeństwo dla pacjentów z innymi, niż wirusowe, schodzeniami. Mobilna izba przyjęć i wstępna selekcja pacjentów pozwoli nam te niebezpieczeństwo wyeliminować. – wyjaśnia Sylwia Grzondziel.

Dziś (niedziala, 15 marca) w Wałbrzychu z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 12 osób. U 9 testy wykluczyły zakażenie. 3 osoby czekają na wynik.

Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

SOR w szpitalu przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

SOR w szpitalu przy ul. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Namiot – mobilna izba przyjęć. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

SOR Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także