Dodano: 17 kwietnia 2023 08:47

Przez ponad miesiąc ukrywał się przed policją. Wcześniej pobił kolegę i ukradł mu auto

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Policja zatrzymała 19-latka, który pobił i okradł 26-latka. Skradziony samochód młody mężczyzna porzucił w Boguszowie-Gorcach. Później przez wiele tygodni ukrywał się przed policją.

Do zdarzenia doszło 19 lutego w godzinach nocnych na terenie Jabłowa. To właśnie tamtędy jechała dwójka znajomych – 19-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc oraz 26-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, a w jej wyniku młodszy z nich pobił starszego, a na koniec w ramach nauczki zabrał mu samochód, którym kierował. Następnie 19-latek odjechał w nieznanym kierunku, ale szybko okazało się, że porzucił uszkodzony w wyniku kolizji samochód przy ul. Szkolnej w Boguszowie-Gorcach, uciekł z miejsca zdarzenia i od tego czasu się ukrywał – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Samochód odzyskali, a policja ustaliła personalia sprawcy i rozpoczęła jego poszukiwania. Nastolatek przez ponad miesiąc ukrywał się przed policją. Ostatecznie wpadł kilka dni temu w Boguszowie-Gorcach.

REKLAMA

Młody mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego.

W czwartek został przewieziony do prokuratury, a następnie do sądu. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym sędzia, pomimo aktualnego wyroku pobytu przez nastolatka w zakładzie poprawczym, podjął decyzję o zastosowaniu w stosunku do podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe trzy miesiące. Wczoraj boguszowianin trafił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 12 – informuje wałbrzyska policja.

Przez ponad miesiąc ukrywał się przed policją fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Ukrywał się przed policją fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

**

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także