Przez epidemię zaleją nas śmieci? Jedna z firm ostrzega przed opóźnieniami i wzrostem cen

17 marca 2020 14:17. Kosz na śmieci. Fot. ilustracyjna. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przed możliwością ograniczeń częstotliwości wywozu odpadów, koniecznością nadzwyczajnego podniesienia cen czy nawet wstrzymania świadczenia usług w piśmie przesłanym do burmistrza Szczawna-Zdroju informuje spółka Alba. Pismo opublikowane zostało na portalu społecznościowym uzdrowiska.

Cała sytuacja, jak informuje spółka, związana jest z wprowadzeniem w kraju staniu zagrożenia epidemicznego. Firma podkreśla, że chce chronić swoich pracowników, ale i dbać o to, aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

Z pisma wynika, że firma liczy się także z wyższą nieobecnością swoich pracowników, którzy mogą korzystać z opieki na dzieckiem oraz obawami związanymi przed zarażeniem wirusem. Stąd mogą pojawić się problemy w realizacji kontraktu.

REKLAMA

Alba zwraca także uwagę, że pojawiają się problemy z odbiorem surowców, a w najbliższych tygodniach można spodziewać ograniczeń związanych z transgranicznym przemieszczaniem odpadów.

Firma zapewnia, że wstrzymanie odbioru odpadów nastąpi tylko w ostateczności.

Podobne pismo trafiło także do magistratu w Wałbrzychu. Jak zapewnia Edward Szewczak, dziś nie ma żadnych problemów z odbiorem śmieci. Pismo od spółki będzie analizowane przez prawników.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2020 14:17
`