Dodano: 12 kwietnia 2024 11:10
Przetarg na budowę schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu przedłużony. Inwestycja obiecywana jest od lat
Do dwudziestego szóstego kwietnia miasto przedłużyło termin przyjmowania ofert w przetargu na budowę nowego schroniska dla zwierząt. To ma powstać przy ulicy Beethovena. W nowym obiekcie nie będzie bud, a zwierzęta będą mogły same decydować czy chcą być w pomieszczeniach czy na zewnątrz.
Przetarg na budowę nowego schroniska miasto ogłosiło pod koniec marca. Początkowo wykonawcy mieli czas na składanie swoich ofert do 12 kwietnia. Termin właśnie wydłużono.
Miasto ma projekt i pozwolenie na budowę. Nowe schronisko ma zająć ponad dwa tysiące metrów kwadratowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Do tej pory magistratu nie było jednak stać na budowę. Teraz pojawia się taka możliwość. Miasto chce zbudować nowe schronisko dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
– Przede wszystkim nie będzie bud. Są to takie konstrukcje, powiedzmy rozwiązania halowe, po wejściu do hali po lewej i prawej stronie będą boksy dla psów i z każdego będzie wyjście na mały wybieg. Pies będzie mógł dokonać wyboru czy przebywa w części ocieplonej czy ma ochotę korzystać z części letniej. Podobnie będzie u kotów – mówi Michał Niewiadomski, kierownik wałbrzyskiego schroniska.
W nowym schronisku mają być także pomieszczenia, w którym będzie można organizować pogadanki, gabinet weterynaryjny przystosowany do skomplikowanych zabiegów czy psie „SPA”.
– Będziemy mieli mini spa zwierzęce, gdzie będziemy mogli w normalny sposób umyć nasze psy czy koty. My w chwili obecnej myjemy oczywiście nasze schroniskowe psiaki, ale to jest obecnie trudne. W nowym schronisku będzie specjalna wanna, specjalny prysznic. Będą specjalne pokoje zabaw, gdzie będzie można z psem czy kotem się pobawić – mówi Niewiadomski.

Bez psich bud, za to z psim „SPA”. Wałbrzych ogłosił przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt

Zobacz także
- Droga koło Książa do remontu. Władze miasta twierdzą, że jest w fatalnym stanie
- Uwaga kierowcy: kolizja z TIR-em na zjeździe z Ronda Niepodległości
- Młodzi siatkarze UKS Kinder Volleyball wicemistrzami Polski!
- 88-latka zmarła na korytarzu SORu w Wałbrzychu. Jest akt oskarżenia
- Potrójne zderzenie na Piaskowej Górze. Są spore utrudnienia
- Ruszają zapisy na Sudecką Żyletę. Szykujcie nogi na letnie góry
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Inwestycja za pięćset milionów Euro
Sytuacja trudna do zaakceptowania. Władze Wałbrzycha komentują sprawę hospicjum
Duża awaria energetyczna na Szczawienku i Piaskowej Górze. Spora część ulic bez prądu
Ponad 90 tysięcy odwiedzających i 600 tysięcy złotych przychodu. Wieża widokowa w Parku Sobieskiego kończy rok działalności
Wałbrzych zyskuje nową markę! Ultima Auto otwiera salon MG!