Przeniesienie siedziby DWUP z Wałbrzycha do Świdnicy. Polityk PiS krytykuje pomysł

21 września 2022 21:52. Otwarcie wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina,Maciej Badora Prawo i Sprawiedliwość fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

PiS Wałbrzych jest przeciwny planom przeniesienia siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy do Świdnicy – pisze na FB Maciej Badora, pełnomocnik okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 4. Po raz pierwszy o tym pomyśle pisaliśmy w kwietniu. Wówczas o przenosinach z marszałkiem województwa rozmawiała prezydent Świdnicy.

W kwietniu informację o spotkaniu z prezydent Świdnicy w sprawie przeniesienia DWUP z Wałbrzycha do Świdnicy opublikował marszałek województwa, Cezary Przybylski.

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy obecnie swoją siedzibę̨ ma w Wałbrzychu – podobnie jak kilka innych instytucji wojewódzkich. Przeniesienie siedziby DWUP do Świdnicy będzie miało na celu zrównoważenie dostępu Dolnoślązaków do naszych urzędów, a tym samym to również̇ działanie wpisujące się̨ w naszą strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska – pisał wówczas marszałek.

REKLAMA

Kilka dni później informację o planach przeniesienia urzędu z Wałbrzycha do Świdnicy potwierdziło nam biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dziś krytyczny głos w tej sprawie zabrał Maciej Badora, pełnomocnik okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 4.

Rozmowy na ten temat toczą się w Urzędzie Marszałkowskim, a podstawowym argumentem mają być złe warunki lokalowe. Rzeczywiście aktualna siedziba na ulicy Ogrodowej pozostawia – delikatnie mówiąc – wiele do życzenia. Wałbrzychowi potrzebna jest nowa siedziba dla instytucji podlegających samorządowi wojewódzkiego, a nie przenoszenie ich do innych miast. Jak wynika z oficjalnych stron DWUP, ostatnio filie DWUP w Legnicy i Wrocławiu przeniosły się do nowoczesnych biurowców w tych samych miastach – pisze na FB Badora.

Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wałbrzyskim podkreśla, że należy powstrzymać postępującą degradację znaczenia Wałbrzycha na Dolnym Śląsku. Badora zwraca się także z pytaniem o działania prezydenta Wałbrzycha, podjęte w celu powstrzymania zmian.

Przypomnijmy, w kwietniu prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej negatywnie wypowiedział się o propozycji i uznał ją za polityczne działanie, które zmierza do skłócenia samorządów.

Decyzja Marszałka Cezarego Przybylskiego i Zarządu Województwa o przeniesieniu siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha nie ma oczywiście żadnego uzasadnienia merytorycznego. Jest kolejną z kilku ostatnio podjętych decyzji na doraźne potrzeby antagonizowania lokalnych samorządów – pisał w kwietniu Roman Szełemej.

Krytyka ze strony działacza Prawa i Sprawiedliwości może zaskakiwać, bo w sejmiku dolnoślaskim rządzi koalicja PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 września 2022 21:52
`