Przeklejanie metek z cenami to oszustwo! Na takim procederze wpadła mieszkanka Świebodzic

20 marca 2023 07:01. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Mieszkanka Świebodzic nie kryła zaskoczenia, gdy do jej mieszkania zapukali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 42-latka w październiku zeszłego roku w jednym z wałbrzyskich sklepów przekleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy. W ten sposób zapłaciła o blisko 300 złotych mniej za zakupy.

W październiku ubiegłego roku kobieta odwiedziła jedną z drogerii na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Tam przekleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy i w ten sposób przy kasie samoobsługowej zapłaciła mniej o 286 złotych. Chodziło o podmianę cenówki z markowych perfum o wartości ponad 300 złotych na zmywak do naczyń w cenie 3,99 zł.

Pomimo iż kobieta nie mieszka na co dzień w naszym mieście, policjanci kryminalni z „jedynki” przeprowadzili czynności operacyjne i ustalili statecznie, kto stoi za sprawą oszustwa. 42-latka została zatrzymana w jednym mieszkań w Świebodzicach. W trakcie przesłuchania przyznała się do popełnionego czynu i odpowie teraz przed sądem – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Policja przypomina, że tak zwane przeklejanie cen to przestępstwo, a wartość strat nie ma większego znaczenia. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat więzienia. W przypadku mniejszej wagi sprawca może trafić do więzienia na 2 lata.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 marca 2023 07:01
`