Przejście graniczne w Lubawce będzie otwarte

17 marca 2020 23:22. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Decyzja o otwarciu przejścia w Lubawce zapadła w czasie prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To dobra informacja dla tych mieszkańców regionu, którzy pracują u naszego południowego sąsiada. W sumie na granicy z Czechami uruchomione zostaną dodatkowe trzy przejścia.

Dodatkowe przejścia wprowadzono za pomocą nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, które mówiło o przywróceniu tymczasowych kontroli granicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Można się spodziewać zatem, że przejście w Lubawce uruchomione zostanie lada moment.

Zamknięte przejście w Lubawce było sporym problemem dla osób pracujących w Czechach. Do tej pory, by dojechać do pracy musieli oni pokonać kilkadziesiąt kilometrów. Po zamknięciu granic, przejście możliwe było tylko w Kudowie i Jakuszycach. Droga do pracy wydłużyła się dla wielu osób do blisko dwustu kilometrów.

REKLAMA

Sytuacji nie poprawiają także gigantyczne korki na granicy z Czechami i Niemcami. Dziś w po południu, w Kudowie na przekroczenie granicy czekało się ponad osiem godzin, w Jakuszycach około godziny.

Na granicy z Czechami uruchomione zostaną w sumie trzy dodatkowe przejścia. Poza Lubawką w Gołkowicach i Głuchołazach.

Usprawnić ma się także ruch na granicy z Niemcami. Na przejściach w Słubicach, Kostrzynie nad Odrą i Zgorzelcu poza ruchem pieszym, będzie możliwy ruch osobowy i towarowy.  W Gubinie pieszy i osobowy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 marca 2020 23:22
`