Przejazd trasą 286 z Wałbrzycha do Kłodzka z Joanną Lamparską!  

22 listopada 2023 15:32. fot. uzyczone Koleje Dolnośląskie
Artykuł powierzony

Tematy: 


W sobotę 25 listopada, czyli w Dzień Kolejarza, Koleje Dolnośląskie zapraszają na wyjątkową przejażdżkę pociągiem wyjątkową krajobrazową trasą nr 286 z Wałbrzycha do Kłodzka. Pociąg Kolei Dolnośląskich z Joanną Lamparską na pokładzie, wyruszy ze stacji Wałbrzych Główny o godz. 10:41.

52-kilometrowa trasa z Wałbrzycha do Kłodzka uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Pociągi pokonują m.in. dziewięć stalowych mostów, 45 wiaduktów i trzy tunele, w tym najdłuższy tego typu obiekt w Polsce (1605 metrów – tunel pod górą Mały Wołowiec). Mijają też niezliczoną liczbę zabytków, z którymi związane są pasjonujące historie i anegdoty.

Naszym pasażerom opowie je Joanna Lamparska, doskonale znana dziennikarka, pisarka, poeta, propagatorka historii Dolnego Śląska, autorka książek o tajemnicach związanych z naszym regionem. W anturażu wspaniałych widoków, jakie czekają pasażerów, będzie się ich słuchać wyjątkowo – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – To wyjątkowe wydarzenie, którego miłośnicy historii Dolnego Śląska i pasjonaci kolejnictwa nie mogą przegapić – dodaje.

REKLAMA

Pociąg Kolei Dolnośląskich wyruszy ze stacji Wałbrzych Główny w sobotę 25 listopada o godz. 10:41. Przyjazd do Kłodzka planowany jest na godz. 11:47. Udział w kolejowej wycieczce gwarantuje bilet obowiązujący na tej trasie. Nabyć je można stacjonarnie, w dworcowych kasach, biletomatach lub na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 22 listopada 2023 15:32
`